„Disoma“ kvietė organizacijas bendradarbiauti „žaliai“

1146

Spalio 4–6 d. vyko VDU aplinkos studijų klubo „Disoma“ organizuotas projektas „Žaliasis bendradarbiavimas“, kuriame dalyvavo 25 devynių organizacijų atstovai, pasidalinę skirtingomis idėjomis ir lūkesčiais. Projektu siekta surasti sąlyčio taškų tarp organizacijų ir pažvelgti į visuomenės problemas per ekologijos prizmę.

Projektas prasidėjo nuo organizacijų prisistatymų. Atstovams pasakojant apie jų organizacijų veiklą bei planus, susirinkusiems kilo daugybė klausimų ir po truputį aiškėjo organizacijų bendradarbiavimo galimybės. Produktyviausia ir daugiausiai realios naudos atnešusi projekto dalis buvo potencialių bendradarbiavimo planų kūrimas. Smalsus ir iniciatyvus jaunimas, pasitelkęs idėjų generavimo metodą (angl. brainstorming), sugalvojo daugiau nei 50 idėjų. Vėliau, tardamiesi nedidelėse grupelėse, jie išrinko apie 10 realiai įgyvendinamų idėjų, kurias pristatė visiems projekto dalyviams.

Greičiausiai įgyvendinamais bei realiausiais bendradarbiavimo aspektais buvo įvardinti: kalbėjimo viešai praktika (bus rengiami susitikimai, kurių metu norintys viešai pristatys pranešimą laisva tema, siekdami įgauti patirties kalbant prieš auditoriją), pažintinės kelionės kartu po Kauno pramonės rajonų karštuosius taškus (pažvelgti į Kauną iš įvairių pozicijų, ypač ekologinės pusės), bus bandoma pagerinti mozaikos iš kamštelių rekordą (siekiant atkreipti dėmesį į ekologines problemas) , dalyviai gers savo pačių gamintą kavą, išvirtą iš gilių, kurias rinks visi norintys organizacijų atstovai (bendravimas neformalioje aplinkoje). Projekto rengėjai žada ir toliau plėsti dalyvaujančių organizacijų ratą ir veiklos sritis bei galimybes.

Vykdant projektą paaiškėjo, jog poreikis bendradarbiauti tarp organizacijų buvo didesnis nei manyta, o galimybės – daug didesnės. Kilusios originalios idėjos ir organizacijų narių užsidegimas įrodė, jog šio projekto tęstinumas yra būtinas. Bendradarbiavimas padrąsins ir kitas organizacijas žvelgti į savas problemas kitu kampu, dalintis gerąja patirtimi ir plėsti veiklos galimybes bei prisijungti prie bendros veiklos.

„Disoma“ puslapis VDU tinklalapyje

„Disoma“ puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.