Diskutuos apie tarptautines ir nacionalines praktikas

Gegužės 10 ir 12 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Mažojoje salėje vyks konferencija „International and national practice placements: experiences of the students“, kurioje bus diskutuojama apie kvalifikacinės praktikas tarptautinėse ir nacionalinėse institucijose bei pristatomos asmeninės patirtys.

Pasak Regionistikos katedros vedėjos dr. Simos Rakutienės, kvalifikacinė praktika pasirinktoje institucijoje dažnai tampa svarbiu žingsniu asmeninės karjeros vystymui, todėl yra labai svarbu studentams suteikti pakankamai informacijos apie egzistuojančias Erasmus+ ir kitas tarptautinės praktikos galimybes bei nukreipti juos rinktis asmeniškai dominančią sritį. „Šio renginio metu studentai turės galimybę susipažinti su praktikos institucijų įvairove bei iš pirmų lūpų išgirsti svarbių patarimų ir kitos praktinės informacijos“, – teigia S. Rakutienė.

Renginio metu VDU studentai pristatys atliktos praktikos pobūdį ir veiklas, pasidalins informacija ir patirtimi kaip komunikuoti, ieškant praktikos vietos ambasadose, tarptautinių organizacijų būstinėse ir kitose institucijoje, kokie yra keliami reikalavimai kandidatams.

Konferencijoje savo patirtimi dalinsis Tarptautinės politikos ir vystymo studijų programos ketvirto kurso studentė Beatričė Juškaitė, atlikusi praktiką Bolivijos „Bolivia Digna“ organizacijoje pasakoja, kad į Boliviją vyko pilnu lagaminu jaudulio, neaiškiu, bet nuolat kartojamu „praktika“ ir reguliariai perverčiamu ispanų kalbos žodynėliu. Anot B. Juškaitės, edukacijos tvarumas, organizacijų darbo metodų etika ir efektyvumas, vietinės kultūros subtilybių išmanymas tokie raktiniai žodžiai dominavo praktikos metu galvoje vyravusiame chaose. Nors klaustukų vis dar ženkliai daugiau nei atsakymų, po šios ,,bolivinės“ praktikos vykdama namo jaudulį lagamine išmainiau į neįkainojamas žinias ir mojau mane svetingai priėmusiam Kočabambos miestui“, – teigia Bolivijoje praktiką atlikusi studentė.

Beatričė

Greta Puodžiūnaitė, taip pat studijuojanti Tarptautinės politikos ir vystymo studijų programos ketvirtame kurse, tris mėnesius praktikavosi Kambodžoje „Trailblazer Cambodia“ organizacijoje. Ji pasidalins patirtimi kaip yra vykdomi skurdo mažinimo projektai šalyje, kurioje virš 80 proc. gyventojų dirba žemės ūkio veiklose.

Greta Kombodža

Renginys yra atviras visiems besidomintiems, taip pat ir moksleiviams, kurie turės galimybę betarpiškai pabendrauti su programos studentais. Renginyje kviečiami dalyvauti ir socialiniai partneriai bei praktikos institucijų atstovai.

Renginio programa.

Renginys vyks anglų kalba.

Renginį organizuoja VDU Regionistikos katedra.

Daugiau informacijos teikia:
Regionistikos katedros vedėja dr. Sima Rakutienė