Diskusijoje – Lietuvos ir Lenkijos santykių patirtys ir perspektyvos

404

Gruodžio 18 d., antradienį, 17 val. Kauno istorijos centras kviečia į buvusio Lenkijos Respublikos karo atašė Lietuvos Respublikai (1938-1939 m.) Leon Mitkiewicz knygos „Lietuva ir Lenkija. Tarpusavio santykiai iki 1939 m.“ („Litwa i Polska. Stosunki wzajemne do roku 1939“, 2018, Toruń) knygos pristatymą ir akademinę diskusiją „Lietuva ir Lenkija: kaimyninių santykių patirtys ir perspektyvos“.

Diskusijos dalyviai: prof. dr. Rimantas Miknys, dr. Giedrė Milerytė-Japertienė, prof. dr. Krzysztof Buchowski, prof. dr. Waldemar Rezmer, doc. dr. Andrzej Pukszto, doc. dr. Pranas Janauskas, dr. Tomasz Blaszczak. Diskusijos vedėjas – prof. dr. Jonas Vaičenonis. Renginys vyks Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S.Daukanto g. 25, Kaunas).

Buvusio Lenkijos Respublikos karo atašė Lietuvos Respublikai plk. dypl. Leon Mitkiewicz knyga yra skirta lenkų-lietuvių santykiams. Analizuodamas kelių šimtmečių patirtį, autorius siekia suprasti ir suvokti tarp kaimyninių valstybių XX a. pradžioje kilusį konfliktą, jo priežastingumus. Kartu jis kelia esminį klausimą: ar konflikto galima buvo išvengti?

Baigiamajame žodyje plk. dypl. Leon Mitkiewicz  skyrė palinkėjimą tolimai ateičiai su viltimi, kad tarp naujai susiformavusių Lenkijos ir Lietuvos su Vilniumi, jeigu jos atgautų visišką laisvę, užsimegztų draugiški, kaimyniški santykiai. Šis linkėjimas tarsi kviečia akademinei diskusijai, prabėgus pusei amžiaus ir abiem valstybėms iškovojus taip trokštamą laisvę, įvertinti pulkininko išreikštus lūkesčius bei pasidalinti įžvalgomis apie esamą Lietuvos ir Lenkijos santykių situaciją ir perspektyvas.

Knygos „Lietuva ir Lenkija. Tarpusavio santykiai iki 1939 m.“ teksto rankraštis buvo užbaigtas 1968 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose. Knygą planuota išleisti 1969 m. Londone, tačiau taip neatsitiko. Prabėgus 50-čiai metų nuo jos sukūrimo, šiandien ją galime pristatyti skaitytojams.

Renginio nuoroda socialiniame tinkle „Facebook“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.