Diskusija VDU apie šiuolaikines medijas ir žurnalistiką

Naujienų raštingumas

Gegužės 27 dieną, penktadienį, 10 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) Viešosios komunikacijos katedra organizuoja diskusiją „Sudėtingas medijų pasaulis ir žurnalistika: kaip atpažinti naujienas?“.

Jos metu žurnalistas Rytas Staselis, naujienų portalo „15min.lt“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Gabrielė Burbienė ir viešosios nuomonės bei rinkos tyrimų kompanijos UAB „Factus dominus“ tyrimų vadovė Gabija Jarašiūnaitė diskutuos apie žurnalistikos iššūkius ir vartotojų reakcijas. Moderatorė  – žurnalistė, komunikacijos ekspertė VDU prof. Audronė Nugaraitė.

Diskusijos rengėjų teigimu, konferencijos tikslas – aptarti, kokia yra profesionalioji žurnalistika ir kokie jos tęsiniai atpažįstami XXI-ajame amžiuje. Renginio metu bus siekiama išsiaiškinti ar žurnalistika dar aktuali hibridiškame medijų pasaulyje, kuomet į naujienų kūrimą gali įsitraukti visi, kam tai įdomu, patinka ar norisi reikštis. Prie kviestinių svečių, profesionalų diskusijos prisijungs ir VDU Viešosios komunikacijos studentai, kurie aptars, kas yra skaidri ir objektyvi žurnalistika ir kaip šiuolaikinės informacijos labirintuose.

Medijų sąvoka, kaip žinia, yra itin talpi – joje vietos sau randa ir žurnalistikos, ir komunikacijos, ir kūrybos industrijų procesai. „Nūdienos viešojoje erdvėje, regis, nebeliko nehibridinių veiklų bei viskas tarpusavyje susiję ir susipynę – informacija mainosi su reklama, faktai papildomi įspūdžiais, juos persmelkia emocijos, – kokybiškų naujienų atrankos problematiką pristato VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešosios komunikacijos katedros prof. Auksė Balčytienė.

Diskusija yra organizuojama VDU Viešosios komunikacijos katedroje vykdomo ir Lietuvos mokslo tarybos remiamo projekto „Naujienų raštingumas – kaip suprasti medijas?“ atstovų. Šia ir kitomis projekto veiklomis siekiama skatinti kritiškesnį viešosios informacijos vartojimą.

„Akivaizdu, kad informacinių pasirinkimų turime daug įvairių ir tai gimdo pačius netikėčiausius jų sąlyčius, tad siekis atpažinti, susivokti, kas yra kas ir ko yra vertas šiame sudėtingame medijų pasaulyje ir paskatino mus imtis naujienų raštingumo projekto“, – pagrindinę iniciatyvos „Naujienų raštingumas – kaip suprasti medijas?“  idėją pristato projekto kuratorė prof Auksė Balčytienė.

Projekto veiklos dar tęsis visus šiuos metus. Jo vykdytojai – VDU darbuotojai: prof. Auksė Balčytienė, prof. Kristina Juraitė, prof. Audronė Nugaraitė, žurnalistas  Romas Sakadolskis (iki 2016 m. vasario mėn.) bei Viešosios komunikacijos katedros referentė Rūta Vainauskaitė.

Daugiau informacijos: renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Diskusijos programa