VDU kamerinis orkestras pristatė diską „Ekspresija“

1861 1

Jau gruodžio mėnesį savo antrąjį gimtadienį švęsiantis VDU kamerinis orkestras savo gerbėjams parengė ypatingą staigmeną: ką tik išleistą kompaktinį diską „Ekspresija“.

Disko pristatymas vyko lapkričio 13 d. pirmą kartą plačiajai publikai duris atvėrusioje koncertų erdvėje pačioje Kauno širdyje, šalia Vienybės aikštės (K. Donelaičio g. 60).

Naujojo disko pristatyme orkestras kvietė pasiklausyti pripažintų Lietuvos kompozitorių kūrinių. Du iš jų pristatė patys autoriai: kompozitorė, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkė Zita Bružaitė – specialiai šiam orkestrui dedikuotą „Noktiurną“, o šių metų „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, kompozitorius Algirdas Martinaitis – kūrinį „Mirtis ir mergelė“.

„Kartais kompozitorius rašo kūrinį abstrakčiam kameriniam orkestrui. O aš žinojau, kam aš rašau, įsivaizdavau ir patį orkestrą, ir netgi atskirus jo žmones“, – kompozitorė prisiminė „Noktiurno“, kurio visos natos parašytos naktį, kūrimo procesą ir pasidžiaugė, kad jis nuo šiol ne tik bus įprasminamas koncertuose, bet ir skambės kompaktiniame diske.

Pristatydamas savo kūrinį „Mirtis ir mergelė“ kompozitorius Algirdas Martinaitis neslėpė džiaugsmo: „Atvažiavau į Kauną jau sutemus. Ir prieš save išvydau šviesas: didelė salė, pilna žmonių, groja muzika, matau dirigentą. Ši diena – išties šviesus įvykis. Tikrai malonu išgirsti jauną kolektyvą. Pasitikdami naująjį kompaktinį diską, mes visi atsiduriame toje šventinėje šviesoje. Linkiu, kad tas bendravimas tęstųsi toliau, ir grotų muzika!“, – sakė kompozitorius.

VDU studijų prorektorius Kęstutis Šidlauskas taip pat pasidalino šiltais žodžiais apie orkestrą. „Prieš dvejus metus atsiradus VDU kameriniam orkestrui, Kaunas, aukštos muzikinės kultūros miestas, nuo to tik sutvirtėjo. Šis orkestras pelnytai stoja greta kitų solidžių Kauno muzikinių kolektyvų ir turi didelį pranašumą – jaunystę. Linkime aukštų gaidų, tolimų kelionių ir gerų muzikinių skrydžių. Ačiū už nuostabią muziką!“ – sveikino orkestrą prorektorius.

Jaunas, veržlus, vos dvejus metus gyvuojantis kolektyvas jau gali pasigirti ne tik gausiu gerbėjų būriu, bet ir pasiekimais muzikos pasaulyje. Vos susikūręs orkestras tapo tikra muzikinio gyvenimo intriga: noriai imasi drąsių projektų, nebijo eksperimentuoti, o profesionalų muzikos atlikimą puikiai derina su šou elementais. Orkestro muzikinių eksperimentų spektras – itin platus: nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo klasikinio koncerto iki projektų su multimedijos instaliacijomis, šiuolaikinio šokio kolektyvais, garsiausiais džiazo, operos, kamerinės muzikos atlikėjais.

Įdomūs faktai apie VDU kamerinį orkestrą

  • Tai – vienintelis kamerinis orkestras Kauno mieste. Jo įkūrimą paskatino siekis išsaugoti Kaune labai talentingų ir perspektyvių muzikantų kartą, kuri galėtų laisvai kurti, aktyviai įsilietų į miesto bei visos šalies kultūrinį gyvenimą ir sėkmingai reprezentuotų savo miestą ir šalį tarptautinėje erdvėje.
  • Prieš dvejus metus, vos susikūręs, šis orkestras vadinosi „Avanti“. Išvertus iš italų kalbos, tai reiškia „Pirmyn“. Įkvėptas jaunųjų muzikantų entuziazmo, kompozitorius Vytautas Barkauskas specialiai jiems parašė kūrinį „Avanti“ ir pats asmeniškai dalyvavo orkestro debiutiniame koncerte. Specialiai VDU kameriniam orkestrui savo kūrinį „Noktiurnas“ dedikavo ir kompozitorė, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkė Zita Bružaitė.
  • VDU kamerinis orkestras – jauniausias profesionalus orkestras Lietuvoje. Atlikėjų amžius svyruoja nuo 25 iki 35 metų. Orkestrantai džiaugiasi, kad jie visi sudaro vieną atlikėjų kartą, taigi juos jungia bendros idėjos, panašus požiūris į muziką, bendra vizija, skatinanti tobulėti ir siekti aukštumų. Renginių užkulisiuose kolektyvas vadinamas ir žaviausiu orkestru – jauni, gražūs ir perspektyvūs žmonės, scenoje atliekantys įvairaus žanro muzikinius kūrinius, džiugina publiką scenine charizma ir nuoširdumu.
  • Orkestro meno vadovas Robertas Bliškevičius su šiuo orkestru debiutavo kaip dirigentas. R. Bliškevičius yra žinomas atlikėjas, styginių kvarteto „Chordos“ vadovas, tarptautinio Baltijos šalių baroko orkestro bei tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Brevis consort“ narys.
  • VDU kamerinis orkestras jau antraisiais savo veiklos metais buvo pakviestas atstovauti Lietuvai prestižiniame Schleswigo-Holsteino festivalyje Vokietijoje. Patekti į šį festivalį net ir daug metų egzistuojantiems kolektyvams – didelė garbė, o debiutuojančiam orkestrui tai tapo tikrų tikriausiu Fortūnos šypsniu.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Komentarai

grafas

Gražūs vaizdai gražioje salėje gražiai atrodo gražiose nuotraukose... man patinka... ačiū visiems prisidėjusiems prie šio renginio :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.