Diplomai įteikti pirmiesiems VDU ir Eurolygos programos absolventams

514

Sausio 17 d. buvo įteikti pirmieji Sporto verslo vadybos  (angl. „Sports Business MBA by EB Institute“) magistrantūros studijų programos diplomai. Programą vykdo Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kartu su su „Euroleague Basketball Institute“ (EBI). Iškilmingoje šventėje dalyvavo rektorius, pirmieji absolventai, EBI atstovai, Kauno „Žalgirio“ klubo prezidentas Paulius Motiejūnas ir VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto atstovai.

Diplomus gavusių gretose – viena lietuvė. Kiti absolventai yra Turkijos-Kanados, Graikijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos-Nigerijos ir Rumunijos šalių piliečiai.

„VDU visuomet buvo ir yra į pasaulio tendencijas orientuotas universitetas, todėl mes labai džiaugiamės, kad tai pripažįsta ir Eurolyga. Mano nuomone, universitetai, kurie nebijo naujovių, nežinomų kelių ir iššūkių, gali daug pasiūlyti savo studentams ir akademinei bendruomenei. Manau, ši Sporto vadybos programa yra itin svarbi ne tik mūsų bendruomenei, bet ir visuomenei bei verslo pasauliui“, – pasakojo VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Rektorius absolventams dėkojo už nueitą kelią ir linkėjo geriausios sėkmės siekiant profesionalios karjeros.

„Sports Business MBA by EB Institute“ yra vienintelė Europoje tarptautinė studijų programa, vykdoma kartu su „Euroleague Basketball Institute“ – organizacija iš visų žemyno universitetų pasirinko aukštąją mokyklą Lietuvoje, VDU. Programa sukurta siekiant suteikti daugiau galimybių dabartiniams ar būsimiems sporto verslo profesionalams mokytis tiesiogiai iš sporto industrijos ekspertų ir akademinių ekspertų.

„Ši programa yra tarsi raktas, kuris mums leidžia augti, tobulėti ir patirti sėkmę.: su įvairiais studentais, dėstytojais ir sporto profesionalais kartu priimame iššūkius ir stengiamės juos įveikti. Programa ugdo ateities profesionalus, todėl tikiuosi, jog po baigimo liksite arti sporto industrijos“, – šventės metu į pirmuosius absolventus kreipėsi EBI vyresnysis marketingo ir komunikacijos direktorius Alex Ferrer Kristjansson.

VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Rita Bendaravičienė neslėpė pasididžiavimo pirmaisiais absolventais ir jų nueitu keliu. „Faktas, kad jūs pasiekę tam tikrų savo karjeros aukštumų ir toliau nesustojate mokytis, yra geriausias įrodymas, jog žinių siekimas užima svarbų vaidmenį. Gyvenant šiame moderniame pasaulyje svarbiausia valiuta yra idėja“, – kalbėjo dekanė. Docentė skatino džiaugtis, nes magistrantūros diplomų įteikimas dar labiau priartina prie gyvenimo tikslų, svajonių ir ateities.

Geriausia programos studentė ir vienintelė lietuvė Justė Ivaškevičiūtė apie Sporto vadybos studijas svajojo jau ilgą laiką. Kuomet jas pasiūlė VDU, ji net neabejojo, jog studijuos čia. „Įdomiausia buvo susipažinti su jau įgyvendintomis patirtimis. Mano kolegoms didelį įspūdį paliko įvairių svečių pranešimai, kurių buvo tikrai daug – tiek Belgrade per finalinį Eurolygos ketvertą, tiek pirmosios sesijos metu Barselonoje, tiek čia Kaune, „Žalgirio arenoje“, bei, šalia to, visi teoriniai dalykai“, – pasakoja jau šeštus metus Kauno „Žalgiryje“ dirbanti mergina.

Eurolygos ir VDU rengiamos studijos yra skirtos šiuolaikiniams sporto verslo metodams ir truks 15 mėnesių. Naująją magistrantūros programą sudaro šeši moduliai per tris akademinius semestrus: „Sports Business Approach“ („Sporto verslo metodai“), „Sports Marketing“ („Sporto rinkodara“), „Sports Communication“ („Sporto komunikacija“), „Sports Management“ („Sporto vadyba“), „Sports Economics and Finance“ („Sporto ekonomika ir finansai“) ir „Sports Law and Governance“ („Sporto teisė ir valdymas“). Studijų metu studentai gali atlikti praktiką bei grupinį darbą.

Studijas užbaigia baigiamasis magistro darbas. Studentams yra suteiktos visos priemonės, reikalingos norintiems tapti profesionalais plataus spektro sporto įmonėse, organizacijose, tarp jų klubuose, lygose, tarptautinėse ir nacionalinėse federacijose, sporto rinkodaros agentūrose, žiniasklaidos priemonėse, technologijų kompanijose ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.