loader image

Absolventų stipendijos dėka – praktika Vienoje

629

Ketvirtoji kasmetinė VDU politikos mokslų absolventų stipendija 2018 m. buvo paskirta VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto magistro programos „Diplomatija ir tarptautiniai santykiai“ absolventei Monikai Valentukonytei. Stipendijos tikslas – finansuoti absolventės stažuotę Lietuvos Respublikos ambasadoje Vienoje, Austrijai perimant pirmininkavimą Europos Sąjungos Taryboje.

„Dalyvavimas konkurse dėl Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto absolventų stipendijos suteikė man galimybę šią vasarą praleisti Lietuvos ambasadoje Vienoje ir iš arčiau susipažinti su karjera diplomatiniame korpuse“, – mintimis dalijasi Monika Valentukonytė.

Ambasada Vienoje yra atsakinga už dvišalius santykius ne tik su Austrija, bet ir su kaimyninėmis Slovakija ir Slovėnija, kuriose Lietuva šiuo metu neturi diplomatinių atstovybių, tad absolventė turėjo galimybę stebėti ir prisidėti prie dvišalių santykių vykdymo su visomis trimis valstybėmis. Atliekant poros mėnesių praktiką ambasadoje, jai teko stebėti politinę situaciją tose šalyse bei rengti ataskaitas Užsienio reikalų ministerijai.

Praktika apėmė konsulines užduotis, kultūrinę diplomatiją – praktikos metu vyko parodos Gloggnitzo pilyje atidarymas, kur buvo eksponuojami lietuvių liaudies kostiumai, šiandieninių lietuvių menininkų kūriniai, istorinių įvykių fotografijos bei kiti eksponatai. Absolventė turėjo progą plačiau susipažinti su Austrijos pirmininkavimo ES Tarybai procedūromis ir organizavimu, dalyvavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos bei Tarptautinės atominės energijos agentūros posėdžiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.