Darbo tarybos narių rinkimai universitete

1856

Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, darbo tarybos tapo privalomos darbovietėse, kuriose vidutinis darbdavio darbuotojų skaičius yra 20 ir daugiau darbuotojų. 2017 m. gruodžio 29 d. rektoriaus įsakymu Vytauto Didžiojo universitete sudaryta Darbo tarybos rinkimų komisija, kuri per 2 mėnesius suorganizuos universiteto Darbo tarybos rinkimus. Į Darbo tarybą, atsižvelgiant į vidutinį universiteto darbuotojų skaičių, turės būti išrinkta 11 narių. Darbo tarybos nariais galės būti renkami visi darbuotojai, sulaukę aštuoniolikos metų ir kurių darbo santykiai su universitetu trunka ilgiau kaip 6 mėnesius. Darbdavys ir jam atstovaujantys asmenys negalės būti Darbo tarybos nariais.

Darbo tarybos rinkimuose galės dalyvauti ir balso teisę turės visi bent 3 nepertraukiamų mėnesių darbo santykius su universitetu turintys darbuotojai, išskyrus darbdavį ir jam atstovaujančius asmenis.

Darbo tarybos narių rinkimo procesas

Sausio 15 – vasario 7 d.

Iki š.m. vasario 7 dienos kviečiame kelti savo kandidatus į Darbo tarybos narius. Kandidatus į Darbo tarybos narius gali siūlyti rinkimų teisę turintys darbuotojai. Kandidatais gali būti tik rinkimų teisę turintys darbuotojai, išskyrus rinkimų komisijos narius. Kiekvienas universiteto darbuotojas gali pasiūlyti po vieną kandidatą raštu kreipdamasis į rinkimų komisiją ir pateikdamas rašytinį siūlomo kandidato sutikimą. Prašymą ir sutikimą pasirašius nuskanuoti ir siųsti el. p. rinkimų komisijos sekretorei Ivetai Gadeikytei iveta.gadeikyte@vdu.lt. Įtraukus kandidatą į sąrašą, tiek pats kandidatas, tiek jį pasiūlęs universiteto darbuotojas bus informuoti elektroniniu paštu.

Vasario 8 d.

Galutinis kandidatų į VDU Darbo Tarybos narius sąrašas bus paskelbtas vasario 8 d. universiteto tinklapyje.

Vasario 19 -21 d. Išankstinis balsavimas

Norint užtikrinti visų universiteto darbuotojų galimybę dalyvauti rinkimuose ir išreikšti savo nuomonę bus vykdomas išankstinis balsavimas tris dienas iki rinkimų dienos. Išankstinio balsavimo datos ir vieta: vasario 19-21 d. adresu K. Donelaičio g. 58,  Rektorato pasatas II aukštas.

Vasario 22 d. – Darbo tarybos rinkimų diena

Balsuoti bus galima S. Daukanto g. 28 Mažojoje salėje įsikūrusioje rinkimų būstinėje nuo 7.30 iki 18.00. Visą dieną numatytu grafiku (grafikas bus paskelbtas kartu su galutiniu kandidatų į VDU Darbo Tarybos narius sąrašu vasario 8 d.) važiuos universiteto autobusas ir darbuotojus dirbančius toliau nuo rinkimų būstinės atveš į rinkimų vietą ir parveš atgal į darbo vietą. Numatoma darbuotojus atvežti iš pastatų esančių Jonavos g. 66, Muitinės g. 7, V. Čepinskio g. 5, Gimnazijos g. 7, Vileikos g. 8  ir Ž. E. Žilibero g. 6.  Dalyvauti rinkimuose galima darbo metu.

Autobusų grafikas rinkimų dieną.

Vasario  23 d. – Darbo tarybos rinkimų rezultatų paskelbimas

Iki vasario 23 d. 15 val. komisija suskaičiuos galiojančių biuletenių balsus ir paskelbs 11 išrinktų Darbo tarybos narių universiteto tinklapyje..

Tarybos veikla

Kol darbo taryba nėra išrinkta, pagal naują Darbo kodeksą parengtas vidines tvarkas ir darbo apmokėjimo sistemą galima patvirtinti įmonės vadovo, ar jo įgalioto asmens sprendimu. Išrinkus darbo tarybą, visus aukščiau paminėtų dokumentų pakeitimus reikės derinti su Darbo taryba.

Darbdaviui pažeidus informavimo ir konsultavimo pareigas, darbo taryba turi teisę inicijuoti darbo ginčą dėl teisės. Darbo ginčą nagrinėjantis organas turi teisę panaikinti darbdavio sprendimus ir įpareigoti atlikti tam tikrus veiksmus.

Darbdavio pagrindinė pareiga yra informuoti darbo tarybą ir su ja konsultuotis tokiais atvejais:

  • reguliarus informavimas ir konsultavimas;
  • prieš tvirtinant vietinius norminius teisės aktus;
  • grupės darbuotojų atleidimo atveju;
  • verslo ar jo dalies perdavimo atveju.

Kontaktai

Kilus klausimams kreiptis:

  • Darbo Tarybos rinkimų komisijos pirmininkas Edvinas Samys el. p. edvinas.samys@vdu.lt, tel. 8 37 222739 (vid. 4705)
  • Darbo Tarybos rinkimų komisijos sekretorė Iveta Gadeikytė el. p. iveta.gadeikyte@vdu.lt, tel. 8 37 327809 (vid. 1100)

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.