CIFTIS parodoje Kinijoje – VDU mokslininkų darbai

1217

Gegužės 28 – birželio 1 d. Pekino tarptautinėje prekybinių paslaugų parodoje (CIFTIS), skirtoje mokslui ir technologijoms, buvo pristatyti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir kitų aukštųjų mokyklų mokslininkų darbai –  atliekami tyrimai, teikiamos paslaugos ir kuriami produktai.

Jungtiniame parodos stende „Open R&D Lietuva“ VDU atstovavo Gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Saulius Mickevičius, Žinių ir technologijų perdavimo centro vadovas Edvinas Samys, mokslo paslaugų vadybininkė Dalytė Mardosaitė-Busaitienė.

Tarptautinėje parodoje Lietuvos mokslininkai pristatė tyrimus, paslaugas ir produktus gyvybės mokslų ir informacinių technologijų srityse. VDU mokslininkų pasiekimai sudomino iš viso pasaulio atvykusius renginio dalyvius – tarptautinių įmonių, akademinių grupių ir mokslo institucijų atstovus. Lankytojai stende „Open R&D Lietuva“ taip pat galėjo paragauti VDU absolvento inovacijos – sauso jogurto – ir susipažinti su universitete esančiomis laboratorijomis.

Gegužės 29-ąją „Open R&D Lietuva“ stende lankėsi finansų ministras Vilius Šapoka, finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė, komercijos atašė Kinijoje Arūnas Karlonas, Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė. Jungtiniame stende lankytojai domėjosi išmaniuoju maistu, lazerių ir sveikatos technologijomis.

Antrąją renginio dieną kartu su Kinijos mokslo ir technologijų parku („Zhongguancun Haidian“) buvo suorganizuota tarptautinė konferencija „Open R&D Lithuania – Scientific Solutions for China Industry“. Čia VDU ir kiti Lietuvos atstovai galėjo susitikti su 30 įmonių ir joms  pristatyti naujausius mūsų šalies mokslo sprendimus, produktus bei technologijas. Konferencijoje VDU Gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Saulius Mickevičius pristatė biotechnologijų taikymo galimybes medicinoje, maisto pramonėje ir atliekų tvarkyme.

Gegužės 31-ąją prof. S. Mickevičius kartu su LSMU plėtros tarnybos vadove Laima Matusevičiene dalyvavo susitikime su Centrinio medicinos universiteto (CMU, Pekinas) atstovais. Čia buvo pristatytos VDU ir LSMU kuriamos technologijos ir produktai medicinos ir maisto srityse. CMU atstovai pristatė galimybes atlikti klinikinius tyrimus, reikalingus norint įvesti medicininės paskirties produktus į Kinijos rinką, rinkos analizės ir patentavimo galimybes Kinijoje. Šiuo metu ruošiamas trišalio bendradarbiavimo susitarimas tarp CMU, VDU ir LSMU.

Paskutinę parodos dieną VDU Gamtos mokslų fakulteto dekanas   prof. dr. S. Mickevičius ir VDU Žinių ir technologijų perdavimo centro vadovas Edvinas Samys dalyvavo susitikime su Kinijos žemės ūkio universitetu. Susitikime taip pat dalyvavo šio universiteto Maisto technologijų fakulteto atstovai bei tarptautinių ryšių skyriaus atstovai. Lietuvos mokslininkai pristatė maisto bei nuotekų valymo technologijas (VDU), aptartas bendradarbiavimas studijų srityje. Ruošiamas dvišalio bendradarbiavimo susitarimas tarp VDU ir Kinijos žemės ūkio universiteto studijų ir mokslo srityse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.