„Centras11“ pristato gausią audiovizualaus meno programą

1516

Penkis metus nuo 2002 m. sėkmingai egzistavęs ir tiek pat metų ilsėjęsis tarptautinis multimedija meno ir muzikos festivalis „Centras“ vėl kviečia susipažinti su įvairiomis multimedijos meno išraiškomis ir formomis. Įvairiose Kauno centro erdvėse spalio 6–9 dienomis be žinomų audiovizualinių grupių ir atlikėjų pasirodymų žiūrovus kvies ir itin kokybiška kultūrinė programa.

 

Sugrįžimas – naujo etapo pirmasis žingsnis

„Šeštojo festivalio programą lydės augančios perspektyvos pojūtis, – teigia organizatoriai. – Džiaugiamės, kad šis renginys, turintis savitą auditoriją ir plačią, į įvairias kultūros ir mokslo sritis orientuotą idėją, sugrįžta į Kauno kultūrinį gyvenimą ir tampa vienu iš miesto reprezentacinių renginių. Konstruktyvus bendradarbiavimas su Kauno miesto kultūros politikais, VDU ir KTU akademine bendruomene stiprina tikėjimą, jog šis festivalis taps viso miesto laukiama švente.“ 2012 m. festivalis „Centras“, kaskart peržengiantis vis naujas meno ir mokslo ribas, bus organizuojamas pavasarį ir pasklis po miesto centro gatves įvairiomis meno ir išraiškos formomis.

Festivalio svečiai – tarpdisciplininio meno praktikos ir teorijos specialistai

Spalio 6 d., nuo 16 val., KTU Humanitarinių mokslų fakultete (Gedimino g. 43) bus skaitomos paskaitos, diskutuojama apie naujausių technologijų įtaką asmeniniam gyvenimui ir netolimas jų vizijas. Pirmą kartą savo patirtimi ir žiniomis šiame festivalyje dalinsis Raimundas Eimontas, Titas Petrikis, Jurij Dobriakov ir Remigijus Venckus.

Ar naujai atsirandantys darbo įrankiai menininko rankose nekeičia kūrėjo dvasios, ar naujosios technologijos kelia grėsmę ar stiprina kūrėją, aiškinsis multiinstrumentalistas, improvizacijos ir gyvų pasirodymų meistras, įvairių renginių organizatorius Raimundas Eimontas.

Profesionalus kino filmų kompozitorius, Bournemouth Screen Academy doktorantas, įvairių renginių dalyvis ir projektų kūrėjas, Tarptautinio Berlyno filmų festivalio konkurso finalininkas, daugybės konkursų nugalėtojas VDU absolventas Titas Petrikis ners dar giliau – paskaitoje „Dramaturgija vaizdo ir garso sintezėje“ iki dalelių išnagrinės menininkui tenkančius atsitiktinumus ir apsisprendimo galimybes.

Jurij Dobriakov, įvardijamas kaip „mobilusis teoretikas“, kalbės tema „Atvaizdai be istorijos: internetiniai memai ir atvaizdo mistifikacija“ ir papasakos apie aktualias manipuliacijos, populiarias internetinio turinio formas, tikrųjų istorijų praradimą ir sukūrimą.

Manipuliacijų temą toliau nagrinės ir žinomas videomenininkas, meno teoretikas, VDU Menų fakulteto dėstytojas Remigijus Venckus, paskaitoje „Kino imersijos projektas“ analizuosiantis kino žiūrovo patiriamą psichologinio pobūdžio įsitraukimą į kino filmą, žiūrovo santykį su tikrove ir naująja – fiktyvia realybe.

Įtraukiančios kūrybinės dirbtuvės

Antroji ir trečioji festivalio dienos skiriamos atviroms kūrybinėms dirbtuvėms, kurias ves festivalio „Centras“ senbuvis PB8 (Andrius Rugys) bei naujokai Rosa Menkman iš Olandijos ir vienos geriausių Lietuvos reklamos agentūrų vykdantysis direktorius Viktoras Bachmetjevas.

Spalio 7 d. VDU Medija menų centre (Vytauto pr. 71) pirmieji pasirodys du kauniečiai. Dirbtuves pradės V. Bachmetjevas, kūręs ir įgyvendinęs reklamines kampanijas didžiausiems Lietuvos prekės ženklams. Vytauto Didžiojo universitete filosofiją dėstantis reklamos specialistas atėjusius į kūrybines dirbtuves įtrauks į konkrečios reklaminės kampanijos veiklą, pradedant nuo strategijos, idėjos vystymo ir baigiant įgyvendinimo procesu.

Antrasis dirbtuvių vedėjas – PB8 pseudonimu prisistatantis Andrius Rugys pristatys aktualias ir Kaune dar nerealizuotas dirbtuves „Garsuotės mankšta“. Jų metu bus atliekami įvairiausi kūno ir minties judesiai, žadinantys klausą. Dalyviai tuomet pasklis po Kauną, bandydami jo pasiklausyti ir grįžę žodžiais, garsais, piešiniais pasidalins savo įspūdžiais.

Spalio 8 d. VDU Medija menų centre pasirodys lietuvių simpatijas jau spėjusi pelnyti Olandijos kūrėja Rosa Menkman, kuri supažindins su kiekvienai technologijai būdingais tam tikrais atsitiktinumais ir gedimais, kurie paprastai laikomi klaida, tačiau glitch meno sąjūdyje šie atsitiktinumai priimami kaip intuityvus naudojimosi technologija būdas. Šiose dirbtuvėse R. Menkman supažindins su glitch meno filosofija bei idealais ir pamokys pagrindinių duomenų (iš)kraipymo technikų. Visos paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės yra nemokamos, tačiau pastarosios menininkės dirbtuvėse dalyvaujančių klausytojų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija el. paštu info@cntrs.lt iki spalio 8 d.

Festivalio „Centras11“ scenoje – laukiami svečiai iš užsienio ir visos Lietuvos

Rudeninį festivalį organizatoriai kviečia tradiciškai užbaigti spalio 8 d., „Art House Kanklėse” (Laisvės al. 36), su kaip niekad turininga programa, kurios muzikinę dalį dviejose scenose šiemet išpildys daugiau nei 10 kolektyvų ir meno projektų, tarp kurių – svečiai Kanados ir D. Britanijos.

Festivalyje pasirodysiantys Fusedmarc – išbaigtumo, vientisumo ir nepriekaištingumo pavyzdys. Pirmą kartą festivalyje „Centras4“ iškilusi grupė iškart pakėlė Lietuviškos muzikos kartelę iki Europinio lygio. 2005 m. juos pavadino Lietuviškos alternatyvios scenos Proveržiu, 2007 m. Fusedmarc buvo tituluojama Geriausia Eksperimentinės muzikos grupe, o 2008 m. gavo apdovanojimą kaip Geriausia Lietuvos Elektroninė grupė.

Svečias iš Kanados Holzkopf – vienas keisčiausių ir netikėčiausių atlikėjų šių metų festivalio „Centras11“ programoje. Festivalyje „Centras11“ Holzkopf sulėtins savo tempus ir įsitrauks į Lietuvos multimedija meno ir muzikos kūrėjų tarpą bei kuriamą atmosferą.

Intro renginyje „Centras11Pavasaris” prasidėjusią draugystę įtvirtins Kauno publiką sužavėjusi AVaspo  (AudioVisual Asp of Poetry). Multimedija meno ir muzikos festivalyje „Centras11″ bus pristatoma „AVaspo“ poetinė programa, varijuojanti tarp japonų ekspresionistinio psichodelionio roko ir sauso vokiško minimalizmo, apipinto koliažiniais devinto dešimtmečio sintezatorių garsais.

Šių metų festivalyje pamatysime ir ne vieną netikėtą bendradarbiavimo išraišką – pirmojo „Centras2″ festivalio dalyvis Giedrius Kuprevičius grįžta į festivalio sceną su nauju ir netikėtai skaniu projektu „Muzikos virtuvė”.

Kita kolaboracijos išraiška – Kristijono Lučinsko, projekto „Driezhas“ autoriaus, pasirodymas kartu su videožokėjais Oro pagalvės. „Driezhas” – multimedijos meno ir muzikos festivalio „Centras11″ senbuvis, pateikiantis ypatingai subtilią kūrybą. Eksperimentiniai, industriniai garsai lydi ambient kompozicijas, kurios vystosi iki pulsuojančios muzikos, išjudinančios šokiui. Garsų spektrą papildo ir lietuviška poezija, aktorių balsai bei akademinis dainavimas. Tai muzika, kurioje jautriai persipina tiek tradiciniai, tiek ir elektroniniai instrumentai.

Vakarą antrojoje scenoje išcentrins audiovizualinius pasirodymus pristatantys festivalio debiutantai: ambient/glitch/industry/noise/techno/dub stilistikos eskperimentatorius Arūnas Gaulia ir videomenininkas Tomas Balnys (a_g ir migla), mistiką, lietuviškumą, meilę gamtai ir elektroninę muziką  jungiantis ir į gamtą nukeliantis projektas „Girių Dvasios“, gausią ir ypatingą kompaniją surinkęs Stereodreams (a.k.a. Picturesque Episodes).

Kartu su šiais festivalio debiutantais mažojoje scenoje gros ir seni festivalio bičiuliai Gintas K. ir Juodo. Scenoje skambės grynųjų dažnių, microsound, eksperimentų dažniais mišinys – nuo visiškai „išgrynintų“, minimalistinių garso takelių iki ekspresyvių, perkrautų garso struktūrų.

Į „Centro“ sceną grįžta ir 2006 m. Kauno dramos teatro scenoje matytas Patris Židelevičius. Pasikeitęs, kitoks, sukaupęs daugiau patirties ir kūrybinių minčių, jis publiką stebins violančelės, įvairiausių daiktų skambesiais ir elektronikos garsais, acoustic/electronic/experimental/ambient/drone žanrų mišiniu.

Šeštadienio programą užpildys menų sintezės judėjimas „Sintezija“ (Simona Smirnova & Julius Žėkas) ir jų performansas „Juditos knyga“.

Nenuspėjamos dūzgės su britu David Ellis

Festivalį „Centras11“ spalio 9 d. kavinėje „Kultūra“ (K.Donelaičio 16) uždarys seniai Kaune matytas ir ilgai lauktas bičiulis iš D. Britanijos, „Horse Hospital“ narys, „BBC“ korespondentas, nepriklausomas kino kuratorius David Ellis. Jau ne pirmą kartą atvykstantis į Lietuvą rengti kino bei video meno seansų svečias iš Londono improvizuos ir koliažus kurs kartu su Gintas K. ir VJ Juodo.

Vakarą užbaigs festivalio „Centras“ debiutantai Dj Maxi J ir Skaidrius Gilys, pirmą kartą stojantis prie DJ pulto.

Daugiau informacijos rasite festivalio svetainėje arba „Facebook" socialiniame tinklalapyje.

„Centras11“ bilietus į gyvo audiovizualaus meno koncertą (spalio 8 d.) galima įsigyti platinimo tinkle „Bilietų pasaulis” arba renginio dieną „Art House Kanklėse” (Laisvės al. 36).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.