Britai dalinsis patirtimi VDU studijų programose

1591

Šiais mokslo metais VDU pirmą kartą Lietuvoje siūlo dvi tarptautines bakalauro studijų programas, vykdomas kartu su Centrinio Lankašyro universitetu (D. Britanija) – Mados dizainas ir Muzikos produkcija. Dvigubo diplomo programos mūsų šalyje bus rengiamos remiantis britų mokymo modeliais, studentams dėstys Jungtinės Karalystės profesionalai ir profesoriai.

Studijas baigusiems bus įteikti dviejų universitetų diplomai – VDU ir Centrinio Lankašyro universiteto (angl. University of Central Lancashire, UCLan). Naujosiose programose remiamasi struktūruota britų mokymo strategija, studentams dėstys Lietuvos ir D. Britanijos muzikos industrijų specialistai, mados dizaineriai.

„Prieš keletą dešimtmečių britų universitetai pradėjo palaikyti glaudų ryšį su tolimaisiais Azijos kraštais – Kinija, Taivanu. Dabar jie priėmė naują internacionalizacijos iššūkį ir dairosi į artimesnes rinkas – Europos Sąjungos kraštus, turinčius tekstilės gamybos tradicijas“, – užmegztus ryšius su Lietuva paaiškino Centrinio Lankašyro universiteto Meno, dizaino ir atlikimo mokyklos dekanė Glenda Brindle.

Pasak VDU viešųjų ryšių prorektorės prof. Auksės Balčytienės, tai aktualios, elitinės programos, orientuotos į praktinių įgūdžių lavinimą, adaptuotos Lietuvai pagal perimtą britišką modelį. „Kalbant apie mados dizainą, Kaune ir jo regione yra nemažai kūrybinių verslų, tekstilės įmonių, kurios intensyviai dirba su Vakarais, kuria medžiagas. Jų produkciją galima panaudoti mokymo eksperimentams – parodyti, kad Lietuva gali keistis per kasdienes žmonių saviraiškos priemones, drabužius. Žinoma, būtų orientuojamasi ir į tuos verslus, kuriuose studentams palanku įsidarbinti“, – pasakojo prorektorė.

Mados dizaino (angl. Fashion Design) studijos suteiks įgūdžius, reikalingus dizaino kūrimui ir įgyvendinimui: nuo konteksto tyrimų, eskizavimo, projektavimo iki siuvimo, darbų rinkinio (angl. portfolio) kūrimo. Programoje dėstys garsūs Lietuvos mados dizaineriai, sėkmingai vystantys savo verslą ir  bendradarbiaujantys su aprangos įmonėmis šalyje bei svetur.

Tuo tarpu naujoji Muzikos produkcijos (angl. Music Production) studijų programa neapsiribos vien muzikos gamyba – studentai čia mokysis įrašymo, garso dizaino įgūdžių, kompozicijos pagrindų ir kitų su sritimi susijusių dalykų. „Absolventai galės realizuoti save kaip didžėjai arba žmonės, įrašinėjantys garsą, pritaikantys jį vizualinėms byloms. Jie turės pakankamai žinių, kad galėtų kurti garso dizainą žaidimams, audiovizualinei produkcijai, vaizdo klipams, garsą ir muziką filmams“, – sakė VDU Šiuolaikinių menų katedros vedėjas, menininkas doc. dr. Rimantas Plungė.

Muzikos produkcijos studentams paskaitas skaitys muzikos industrijos ekspertai, apdovanojimus pelnę kompozitoriai, prodiuseriai iš D. Britanijos – šalies, kuri visame pasaulyje garsėja giliomis muzikos specialistų rengimo tradicijomis.

„Daug jaunų žmonių, norinčių skirti savo gyvenimą muzikai, tikslo siekia apgraibomis, ieškodami informacijos po trupinėlį knygose ir internete. Tai nebūtinai blogas kelias, tačiau manau, kad geros žinios naudingos kiekvienam, todėl man labai smagu, kad VDU atsirado studijų programa, kurioje savo išmintimi dalinsis žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Man pačiam būtų įdomu apsilankyti tokiose paskaitose“, – sakė žinomas muzikos apžvalgininkas, VDU absolventas Ramūnas Zilnys.

Naujosiose programose ypatingas dėmesys bus skiriamas ne tik besikeičiančioms techninėms galimybėms muzikoje bei dizaino specifikai, bet ir vis reikalingesniems rinkodaros, reklamos įgūdžiams. „Neužtenka užsiimti profesine veikla, reikia ir daug apie ją kalbėti skirtingoms auditorijoms – juk būsi įdomus tiek, kiek galėsi atrasti kelią į žmogaus širdį. Studentus mokysime taikyti rinkodaros įgūdžius, orientuosimės į kasdienybę, o ne tik į meną kaip meną“, – pabrėžė prof. A. Balčytienė.

Mados dizaino ir Muzikos produkcijos bakalauro studijų trukmė – 3,5 m., jos bus dėstomos anglų kalba. Absolventams bus įteikiami Vytauto Didžiojo universiteto ir Centrinio Lankašyro universiteto bakalauro studijų diplomai. Stojimas į Mados dizaino programą vykdomas per LAMA BPO sistemą, tuo tarpu priėmimas į Muzikos produkcijos programą vyksta Vytauto Didžiojo universitete.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno (l.motiejunas@vkt.vdu.lt) videoreportažus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.