Bradfordo universitetas prof. L. Donskiui įteiks garbės daktaro regalijas

1316

Liepos 19 d., antradienį, politikui, aktyviam visuomenės veikėjui, akademikui, prof. Leonidui Donskiui bus suteiktos Bradfordo universiteto garbės daktaro regalijos.

Garbės daktaro regalijos prof. L. Donskiui bus įteiktos už jo filosofinį, politikos apžvalgininko ir istoriko darbą. Prof. L. Donskis – Leverhulme’o tresto vizituojantis tyrinėtojas Bradfordo universiteto Europos studijų katedroje, puoselėjantis mokslines vertybes leidiniuose ir žiniasklaidoje.

2009 m. tapęs Europos Parlamento nariu, prof. Leonidas Donskis nenutraukia glaudžių ryšių ir toliau aktyviai dalyvauja Vytauto Didžiojo universiteto gyvenime – lankosi Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, čia skaito paskaitas, už geriausius bakalauro ir magistro baigiamuosius darbus skiria stipendijas, globoja Politologijos olimpiadą.

Filosofas, politikos teoretikas ir komentatorius, idėjų istorikas ir socialinis analitikas, žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas, aktyvus visuomenės veikėjas Leonidas Donskis 2004 m. už tolerancijos sklaidą ir lygių galimybių propagavimą Europos Komisijos buvo apdovanotas Įvairovės ambasadoriaus Lietuvoje titulu, o 2008 m. – Nyderlandų Karalystės Oraniečių-Nasau Ordino Komandoro Kryžiumi.

Viešasis intelektualas, dirbęs JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Vengrijos universitetuose bei pažangiausių tyrimų centruose, yra daugiau kaip 20 knygų ir daugiau kaip 500 straipsnių Lietuvos bei užsienio plačiajai ir akademinei spaudai autorius. Amsterdamo ir Niujorko akademinėje leidykloje „Rodopi“ prof. L. Donskis įkūrė ir redaguoja vienintelę Europoje ir pasaulyje akademinę knygų seriją iš Baltijos studijų “On the Boundary of Two Worlds“, taip pat redaguoja didžiausią pasaulyje filosofijos knygų seriją „VIBS–Value Inquiry Book Series“. Prof. L. Donskis yra įvairių redkolegijų – žurnalo „IQ. The Economist“, leidinio „Darbai ir dienos“, žurnalo „Akiračiai“ ir kt. narys.

Lietuvių ir anglų kalbomis parašyti prof. Leonido Donskio darbai išversti į danų, estų, italų, lenkų, portugalų, prancūzų, rusų, suomių, švedų, vokiečių, ukrainiečių ir vengrų kalbas.

Daugiau informacijos teikia:

Vytauto Didžiojo universitetas
PMDF dekanas Prof. Šarūnas Liekis
El. paštas s.liekis@pmdf.vdu.lt
Tel. 8 699 98015

***
Dar daugiau aktualios informacijos žurnalistams rasite tinklalapyje mindaugas.vdu-lt.tit.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.