Botanikos sode – fotografijų paroda „Ledo skulptūros“

1572

VDU Kauno botanikos sodo oranžerijoje (Ž. E. Žilibero g. 6) šiuo metu atidaryta Gintauto Grigo makrofotografijos darbų paroda „Ledo skulptūros“.

Pasak organizatorių, ši paroda – galimybė pamatyti ir pajusti, koks nuostabus mus supantis pasaulis, kokia nepakartojamai graži gamta savo formomis, spalvomis. Šaltą žiemą žmonės kuria ledo skulptūras. Gamta – konkrečiau, Šaltis – taip pat: vos ledui pradėjus formuotis, šaltis kuria didingus ledkalnius ir mažas figūrėles.

Apie ledą, padengusį ramų, nebanguojantį vandens paviršių, dažnai sakome „lygus kaip stiklas“. Bet apatinė ledo pusė į stiklą visai nepanaši – išraižyta įvairiais raštais, gilyn ir į šalis nusidriekiančiomis jų atšakomis. Įdomiausi ir gražiausi vaizdai – kol ledas plonas. Žiūrėdami iš viršaus viso to grožio nepastebime, nes ledas susiliejęs su vandeniu, jo sukurti vaizdai sunkiai įžiūrimi.

Ledu, susidariusiu ant šaligatvio lijundros metu, nėra kada grožėtis – reikia saugotis, kad nepaslystum. Bet jeigu krintančius šalto vandens lašus „nutupdysime“ ant šalto stiklo, tai jie, ištikšdami ir akimirksniu užšaldami, gali sudaryti nuostabius, dinamiškumu dvelkiančius vaizdus.

Štai tokie nedideli, kelių kvadratinių centimetrų ploto vaizdai mus nukelia į Ledo ir Šalčio karalystę. Joje galima įžvelgti ir mus supančio pasaulio atspindžius. Pasvajokime, pafantazuokime!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.