VDU – Albino Petrausko dovanota leidinių kolekcija

2947

VDU eksponuojama paroda „Tvirtybė ir ryžtas saugoti, branginti ir puoselėti tai, kas mums švenčiausia – savo kalbą ir giesmes: profesoriaus Albino Petrausko dovana Vytauto Didžiojo universitetui“.

Žymus choro dirigentas ir muzikos pedagogas Albinas Petrauskas šių metų rudenį Universitetui padovanojo beveik 400 leidinių kolekciją. Profesorius nuosekliai komplektavo XX a. I pusėje išleistus muzikos istorijos, pedagogikos ir teorijos leidinius. Kolekcijoje puikuojasi ir beveik 100 žymiausių XIX a. pabaigos – XX a. I pusės Lietuvos kompozitorių kūrinių bei įspūdingas dainų repertuarų ir dainynų masyvas.

Parodoje taip pat eksponuojami žymių XIX a. II pusės – XX a. pradžios užsienio ir lietuvių kompozitorių bažnytinės vokalinės muzikos kūriniai, maldų, psalmių ir giesmynų rinkiniai bei kita religinė literatūra. Dėmesį traukia ir lietuvių literatūros klasikų kūriniai, lietuvių kalbos, pedagogikos bei istorijos tematikos leidiniai. Parodos ekspoziciją užbaigia įvairios XX a. I. pusėje išleistos praktinių patarimų knygelės bei vadovai ūkiui, sveikatai ir buičiai.

Gruodžio 7 dienos LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ parodytas reportažas apie parodą. Parengtas trumpas interviu su prof. Albinu Petrausku, o kolekciją pristatė VDU bibliotekos darbuotoja Laima Bucevičiūtė.

Gruodžio 13 d. LRT laidos „Panorama“ reportaže apie dovanotų leidinių parodą pasakoja mecenatas prof. Albinas Petrauskas, VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis, VDU bibliotekos darbuotoja dr.Laima Bucevičiūtė.

Paroda eksponuojama foje prie Vaclovo Biržiškos bibliotekos (K. Donelaičio g. 52, II a.) iki 2017 m. vasario vidurio.

Informacija VDU bibliotekos tinklalapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.