Baigėsi vasaros stažuočių programa išeivijos lietuviams (VIDEO, FOTO)

3403

Rugpjūčio 5 dieną, ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo universitete vyko iškilmingas vasaros stažuočių programos uždarymas. Jo metu programos dalyviams buvo įteikti baigimo pažymėjimai, susirinkusieji dalinosi patirtimi ir įspūdžiais.

Lietuvos Išeivijos Studentų Stažuotės (LISS) programa from VDUvideo on Vimeo.

„Džiugu, kad pozityvumu šioje programoje pasižymėjo tiek darbdaviai, tiek ir patys stažuotojai. Radome įmonių, kurios noriai priėmė net ir lietuviškai nekalbančius praktikantus, o daugelis studentų išreiškė norą ir ateityje bent trumpam sugrįžti į Lietuvą“, – sakė VDU sekretorė prof. Auksė Balčytienė.

Profesines praktikas keturios dešimtys stažuotojų atliko Kaune ir Vilniuje – įvairiose valstybinėse įstaigose, ligoninėse, meno kolektyvuose ir nevyriausybinėse organizacijose. Beveik ketvirtadalis jų praktikos vieta pasirinko Vytauto Didžiojo universitetą.

„Stažuotės suteikia išeivijos jaunimui unikalią progą susipažinti su savo srities profesionalais iš Lietuvos. Praktikos metu užsimezga ilgalaikis bendradarbiavimas, o grįžę į namus studentai tarsi tampa Lietuvos „ambasadoriais“, nes savo bendraamžių tarpe skleidžia pozityvias žinias apie šią šalį“ , – apie šių stažuočių naudą pasakojo JAV lietuvių bendrijos vykdomoji vicepirmininkė Birutė Bublienė.

Lietuvių išeivijos studentų stažuočių programos (sutr. LISS) metu lietuvių kilmės jaunimas ne tik įgyja profesinės praktikos Lietuvoje, bet ir tobulina kalbos žinias, artimiau susipažįsta su šalimi. Pirmą kartą ši programa, Lietuvoje vykdoma jau nuo 2005 m., tapo VDU projekto „Pasaulio lietuvių akademija“ dalimi.

Vytauto Didžiojo universitetas stažuotojams padėjo susirasti praktikos vietas, dalį jų apgyvendino universiteto bendrabutyje. Išeivijos studentai galėjo dalyvauti VDU organizuojamose kursuose „Refresh in Lithuania“, kuriuose jų laukė plati Lietuvos pažintinė programa, o prasčiau lietuviškai kalbantys stažuotojai – lankyti kalbos pamokas.

Šios programos studentams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai baigtą profesinę stažuotę ir įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentui po vasaros grįžus į JAV ar Kanados universitetus.

Sutartį, kurioje universitetas įsipareigojo kuruoti Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (sutr. LISS) programą, VDU ir JAV lietuvių bendruomenės atstovai pasirašė šių metų balandį. Kaip teigė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, ši iniciatyva nebus vienintelis VDU indėlis siekiant suburti pasaulio lietuvius, nes tai – didesnio socialinio  projekto, pavadinto Pasaulio lietuvių akademija, dalis.

Pasaulio lietuvių akademijos tikslas – burti lietuvių diasporą, skatinti išeivijos ir Lietuvos mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą akademiniuose projektuose, pritraukti besidominčius Lietuva ir jos kultūra. Šis projektas vienija daug veiklų: visus metus organizuojamus kursus, mainų programas,  stažuotes, nuotolinio mokymosi galimybes.  Kartu tai – ir idėjinis darinys, atviras įvairių klubų, asociacijų, bendruomenių iniciatyvoms.

Pasaulio lietuvius Kaune buria ir kiti projektai: liepos 25 – 29 dienomis vyko jau ketvirtosios lietuvių menininkų kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai”. Jose dalyvavo pasaulio  lietuvius menininkai, gyvenantys užsienyje. Šį kartą jie dirbo Žeimių dvaro sodyboje, o paskutinę projekto dieną sukvietė į Istorijos ryšių muziejų pabendrauti su spaudos atstovais bei visuomeninėmis organizacijomis. Plačiau apie projektą. Pranešimas spaudai apie kūrybos dirbtuvių uždarymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.