Baigėsi projektas „Moksleivi, pabūk studentu!“

2048

Vasario 24 d. baigėsi mėnesio pradžioje VDU startavęs projektas „Moksleivi, pabūk studentu!“. Projektas beveik šimtui mokinių suteikė galimybę susipažinti su universitetu, juos dominančiomis specialybėmis, taip pat su studentų atstovybės bei studentiškų organizacijų veikla.

VDU Studentų atstovybės prezidentas Paulius Baltokas džiaugėsi, kad moksleiviai taip aktyviai dalyvavo projekte: „Projektas tikrai pavyko, iki vasario 1 dienos sulaukėme beveik 500 paraiškų – šis skaičius pranoko visus mūsų lūkesčius. Šiemet turėjome galimybę priimti šimtą moksleivių. Tikimės, jog kitąmet projektą pavyks plėsti“, – sakė P. Baltokas. „Projekto tikslas buvo supažindinti moksleivius su Lietuvos aukštojo mokslo sistema bei studentiško gyvenimo ritmu. Tikimės, jog projektas padėjo apsispręsti, ar studijų programa, kurią moksleivis ketina pasirinkti, tikrai atitinka jo lūkesčius“ – teigė Studentų atstovybės prezidentas.

Projekto metu vienas moksleivis per savaitę vidutiniškai aplankė 20 paskaitų. Dalis jų buvo specialybinės, kitos – pasirenkamos, pavyzdžiui kalbos. Anot organizatorių, viešosios komunikacijos ir politikos mokslų studijų programos buvo populiariausios, tačiau atrenkant dalyvius buvo stengiamasi aprėpti kuo platesnį studijų programų spektrą – per 3 savaites moksleiviai susipažino net su 25 studijų programomis.

Deimantė, viena iš projekto dalyvių, stebėjosi, kaip universitetas skiriasi nuo mokyklos: „Galvojau, kad studentų gyvenimas toks pat kaip mokykloje, tik pamokos ilgesnės. Bet tai, ką pamačiau, nė iš tolo neprimena mokyklos. Pavyzdžiui, kai atėjome į fotografijos paskaitą, mokėmės ryškinti nuotraukas, neskaitėme sausos teorijos. Taip pat nesitikėjau, kad viskas iš tiesų taip laisva – netgi atsirado noras anksti keltis“, – sakė Deimantė.

Kitas dalyvis, vardu Haroldas, atvyko susipažinti su marketingo vadybos studijų programa, tačiau projekto metu savo nuomonę apie šią programą pakeitė: „Buvau labai susidomėjęs marketingu, vadyba – atrodė įdomu pasiskaičius. Tačiau supratau, kad studijuoti šių dalykų nenorėčiau. O štai viešosios komunikacijos arba politikos paskaitos labai sudomino“, – teigė Haroldas.

„Moksleivi, pabūk studentu!“ – pirmą kartą Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) ir VDU Studentų atstovybės organizuojamas projektas, kurio metu moksleiviui suteikiama galimybė savaitę laiko gyventi studentišką gyvenimą – lankyti paskaitas, popaskaitinius užsiėmimus, dalyvauti universiteto renginiuose. Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su Lietuvos aukštuoju mokslu, studentiško gyvenimo ritmu.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.