Azijos studijų centro vadovas dr. A. Zykas išrinktas į EAJRS valdybą

467

Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas išrinktas į Europos Japonijos studijų išteklių specialistų asociacijos (European Association of Japanese Resource Specialists, EAJRS) tarybą.

Rugsėjo 12–15 dienomis VDU vyko Azijos studijų centro ir „TUFS Global Japan Office“ Kaune organizuota tarptautinė EAJRS konferencija, kurios metu į Kauną suvažiavo japonologijos specialistai net iš 20 valstybių. Šiais metais pagrindinė konferencijos tema buvo „Japonijos išteklių (g)lokalizacija“ („(G)localizing Japanese Studies Resources“). Konferencijos metu vyko ne tik diskusijos apie studijų išteklius, bet ir EAJRS tarybos rinkimai, kuriuose sėkmingai kandidatūrą iškėlė ASC vadovas dr. Aurelijus Zykas.

„Galimybė tapti EAJRS tarybos nariu man buvo labai didelė ir šiek tiek netikėta garbė, – sakė A. Zykas. – Kadangi esu vienintelis atstovas iš Rytų Europos, mano pagrindinis tikslas bus atstovauti Rytų Europos šalių interesams ir patraukti asociacijos dėmesį į mūsų regiono situaciją bei iššūkius“.

EAJRS yra viena didžiausių japonistikos specialistus jungiančių organizacijų pasaulyje, kuri dėmesį skiria japonologijos išteklių kaupimui, kūrimui, valdymui ir sklaidai. Kasmetinės asociacijos konferencijos vyksta nuo 1994 m. daugiausiai Vakarų Europos valstybėse ir sutraukia šimtus specialistų iš viso pasaulio. Šiais metais Kaune vykusi EAJRS konferencija buvo pirmoji Baltijos šalyse ir trečioji Rytų Europoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.