ASU senatas pritarė integracijai su VDU

1498

Bene pirmieji ėmęsi derybinio proceso ir pertvarkos darbų, Aleksandro Stulginskio (ASU) ir Vytauto Didžiojo (VDU) universitetai savo krypties nekeičia –lygiateisiškumo pagrindu, išlaikant autonominį ir vientisą darinį (akademiją), ASU yra pasiryžęs jungtis su VDU.

„Nors šiuo laikotarpiu gavome ir kitą, alternatyvų, susijungimo su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, pasiūlymą, apsvarstę visus „už“ ir „prieš“ – visi svarbiausi Universiteto akademiniai padaliniai (su savo bendruomenėmis) vienbalsiai pritarė ASU susijungimui su Vytauto Didžiojo universitetu, – sako ASU rektorius Antanas Maziliauskas.

Šį sprendimą spalio 4 d. patvirtino ASU senatas, spalio 5 d. jam vienbalsiai pritarė ir Universiteto taryba.

„Šiuo susijungimu siektume abipusės naudos ir bendros sinergijos, studijų ir mokslo kokybės bei aukštų rezultatų įgyvendinant savo numatytas misijas, tačiau ar mūsų pasirinktas scenarijus bus įgyvendintas, priklausys nuo Vyriausybės ir Švietimo ir mokslo ministerijos numatyto reformos projekto. Mūsų bendruomenė pasisakė už ASU integracijos su VDU in corpore modelį – su visomis dabar vykdomomis mokslo ir studijų sritimis, tiesiogiai tarnaujančiomis kaimo plėtros, žemės ūkio ir miško sektoriui“, – sakė A. Maziliauskas.

„Žemės ūkis šiuo metu vis labiau skaitmenizuojamos ir robotizuojamas, o VDU turi stiprias tarpdisciplinines studijų programas, todėl matome, kad ši partnerystė padėtų sustiprinti ir žemės ūkio inžineriją, drauge galėtume kurti biotechnologijas – VDU yra vienas lyderiaujančių Lietuvos universitetų šioje mokslų kryptyje. Be to, VDU stiprioji pusė – visapusiškas išsilavinimas, tarptautiškumas – didelis tarptautinių dėstytojų skaičius, net 30 užsienio kalbų, o tai padėtų mūsų absolventams būti konkurencingesniais tarptautinėje darbo rinkoje. Daug sąlyčio taškų galėtų rasti ir VDU Gamtos mokslų bei ASU Agronomijos fakultetai. Galime pasiūlyti modernią infrastruktūrą bendrai tiriamajai universitetų mokslininkų veiklai, todėl išaugtų doktorantų, mokslininkų galimybės dalyvauti dideliuose tarptautiniuose projektuose“, – apie sprendimo jungtis su VDU motyvus kalbėjo ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.