ASC prijungiamas prie Humanitarinių mokslų fakulteto

ASC prijungiamas prie HMF

Balandžio 26 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU)  Azijos studijų centras  (ASC) buvo prijungtas prie Humanitarinių mokslų fakulteto (HMF).

„Kadangi Azijos studijos, kaip ir visos regioninės studijos pasaulyje, atsiduria tarp socialinių ir humanitarinių mokslų, mūsų centro „migravimas“ tarp fakultetų yra natūralus reiškinys, – teigia ASC vadovas dr. Aurelijus Zykas. Anot jo, prieš devynis metus ASC iniciatyva paleista Rytų Azijos regiono (EARS) programa, kuri yra politologinė, natūraliai lėmė ASC atsiradimą Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) sudėtyje. Per pastaruosius keturis metus, išaugus humanitarinės krypties programai „Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos“ (RASK), keitėsi ir centro prioritetai, sustiprėjo ryšiai su HMF, todėl šis administracinis pakeitimas buvo numatomas jau kurį laiką.“, – pasikeitimus pristato A. Zykas.

Azijos studijų centro pavaldumo pakeitimas yra susijęs ir su planuojamu jo adreso pakeitimu. Šią vasarą ASC paliks patalpas Sugiharos namuose, kur glaudėsi pastaruosius penkiolika metų. Jį ketinama perkelti į naująjį VDU daugiafunkcinio studijų ir mokslo centro pastatą (V. Putvinskio g. 23). Ilgus metus ASC darbuotojų iniciatyva kauptus bibliotekos fondus planuojama perduoti Biržiškos skaityklai.

1996 m. dėstytojo A. Ališausko iniciatyva VDU įkurtas Japonų kalbos metodinis kabinetas, kuris 2001 m. išaugo į Japonistikos centrą. Tuo metu tai buvo nepriklausomas VDU struktūrinis padalinys. 2008 m. dėl vykstančios universiteto reformos, daugumos centrų autonomija buvo panaikinta, o Japonistikos centrą (kuris 2009 m. pervardintas Azijos studijų centru) nuspręsta prijungti prie VDU PMDF. Šio fakulteto sudėtyje ASC išbuvo 8 metus.