Artėjant Kovo 11-ajai – paroda, skirta Sąjūdžiui

2543

Prieš pat Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą, antradienį Kaune bus prisimintas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis – judėjimas, kurio dėka šalis atsikovojo valstybingumą. Kovo 8 d., 17 val., VDU III-ųjų rūmų vestibiulyje (K. Donelaičio g. 52) įvyks VDU prof. Liudo Mažylio parodos „Sąjūdžio plakatai ir spauda 1989-1991“ pristatymas.

Parodoje eksponuojami atgimimo laikotarpio plakatai, nuotraukos, spaudos leidiniai „Kauno aidas“, „Kauno laikas“, dramatiškomis Lietuvai dienomis leistas „Laisvasis Kaunas“. Tarp eksponatų bus galima pamatyti ir to meto politikos veikėjų karikatūras.

Profesoriaus Liudo Mažylio sukauptoje medžiagoje atspindima ne tik Sąjūdžio veikla Kaune, bet ir 1990-ųjų vasario rinkimai į Aukščiausiąją Tarybą, Nepriklausomybės atstatymas Kovo 11-ąją, sovietų agresija, 1991 m. plebiscitas – apklausa, kurioje šalies žmonės pasisakė už nepriklausomą Lietuvą, reakcija į rugpjūčio pučą Maskvoje, visuotinis Lietuvos valstybės pripažinimas.

„Artėjant Kovo 11-ajai, būtų prasminga susirinkti bendraminčiams ir visiems neabejingiems, vėl pergyventi to meto emocijas, pasidalinti komentarais bei prisiminimais“, – į parodos pristatymą kviečia VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Liudas Mažylis.

Parodos „Sąjūdžio plakatai ir spauda 1989-1991“ pristatyme jos autorius prof. L. Mažylis papasakos plačiau apie sukauptus eksponatus ir jų istoriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.