Ar kultūra Kaune veža?

732

„Kultūra veža!“ – tokiu šūkiu Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakultetas šių metų balandžio 24–29 dienomis kviečia visus kauniečius į jiems skirtą renginį „VDU kultūros dienos“. Pasak renginio organizatorių, „VDU kultūros dienos“ sieks priminti, kad kultūrą kuriame mes visi.

„Renginio idėja kilo iš poreikio įtraukti miesto bendruomenę į kūrybines universiteto veiklas. Nuo pat įkūrimo VDU  siekė griauti viešumoje įsitvirtinusį akademinio uždarumo mitą, todėl atviros ir įtraukios kūrybinės praktikos, kviečiančios visuomenę patirti įvairias menines raiškas, pažinti tarptautinį kultūros kontekstą ir įsitraukti į kritines diskusijas apie kultūros būklę – natūralus atviro  Artes liberales principais veikiančio universiteto tikslas“, – teigia Menų fakulteto dekanė profesorė Jurgita Staniškytė.

Balandžio 27 d., ketvirtadienį, 17 val. VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7, 207 aud., Kaunas) diskusija, skirta miesto kūrybinei bendruomenei „Ar kultūra Kaune veža?“.

Diskusijos metu kviesime kritiškai įvertinti kultūros vietą miesto gyvenime. Neakademiškas diskusijos pavadinimas sufleruoja, kad bus kalbama ne tiek apie oficialią, reprezentacinę kultūros pusę, kiek apie kultūros prieinamumą visiems miesto gyventojams. „Kaunas 2022“ projekto meno vadovė Virginija Vitkienė, Kauno Menininkų namų laikinasis direktorius Justinas Kalinauskas, erdvės alternatyviems scenos menams Šelterio ir Teatrono vadovas Gildas Aleksa ir Kauno savivaldybės Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė Ina Pukelytė bandys išsiaiškinti, ar kultūros politika ir rėmimas atliepia miesto gyventojų kultūrinių ir kūrybinių poreikių įvairovę? Kokią miesto kultūros dalį sudaro iniciatyvos „iš apačios“? Kaip kultūrinį Kauno gyvenimą veikia skirtingų bendruomenių paveldas ir dabartinės patirtys? Tokiais aktualiais klausimais kviečiame diskutuoti kultūros politikos formuotojus ir kultūros žmones, akademikus ir kultūros vartotojus.

Diskusiją moderuos VDU Menų fakulteto dekanė profesorė Jurgita Staniškytė.

Renginio nuoroda socialiniame tinkle „Facebook“.

Daugiau informacijos apie „VDU kultūros dienas“

„VDU kultūros dienų“ programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.