Mąstantis žaliai

„VDU. Mąstyk žaliai!“ – tai universiteto rengiamas projektas, siekiantis suburti žmones ir skatinti juos rūpintis mūsų aplinka. Darbais, idėjomis ir pastangomis stengiamasi saugoti, mylėti ir gerbti gamtą. Tik kartu mes galime daug ką pakeisti!

Naudok išradingai. (ne)Popieriauk!

Nereikalingus popieriaus lapus, kurių viena pusė yra tuščia, gali palikti specialiose dėžėse universitete – juos bus galima panaudoti dar kartą. Suskaičiavus sutaupyto popieriaus lapus ir įvertinus, kiek medžių buvo galimai sunaudota jų gamyboje, tiek pat naujų medžių ketinama pasodinti VDU Kauno botanikos sode. Daugiau skaityk naujienoje apie akciją.

Neskubėk išmesti seno telefono!

VDU kasmet surengia akciją, kurios metu visi norintys gali atnešti senus mobiliuosius telefonus bei panaudotus galvaninius elementus į rinkimo postus universiteto erdvėse. Tausok gamtą ir neskubėk išmesti visko į vieną šiukšlių dėžę – prisijunk prie VDU ir įvertink rūšiavimo svarbą!

Kulniuok į VDU pėstute, važiuok dviračiu ar autobusu!

Kasdien vykdami į universitetą ne nuosavu automobiliu, o pėstute, dviračiu ar viešuoju transportu ženkliai sumažintume CO2 emisijas į aplinką. Savo dviratį pasistatyti galėsi prie universiteto įrengtose dviračių parkavimo vietose, kurias pažinsi iš ženklo „VDU. Mąstyk žaliai!“.

Kavą gerk tik iš atsineštų daugkartinių puodelių!

Atsisakyk vienkartinių puodelių ir įsigyk daugkartinio naudojimo puodelį kavai. Jį labai smagu pripildyti kavinėje. Ar žinai, kad tik 14% Lietuvos gyventojų sąmoningai mažina vienkartinių daiktų naudojimą, kai ES vidurkis siekia 30%? Metas prisidėti ir tau!

Rašyk paraštėse – juk mokyklą jau baigėme!

Skirtingai nei buvome mokomi mokykloje, dabar jau tikrai galime drąsiai rašyti paraštėse. Juk šitiek popieriaus kasdien nueina veltui. Prieš ką nors spausdindamas, gerai pagalvok, ar tau to tikrai reikės. O senus paskaitų konspektus atiduok perdirbimui – juk viena tona perdirbto popieriaus išsaugo net 17 medžių.

Leisk liftui pailsėti ir dažniau lipk laiptais!

Taupyk lifto energiją – geriau naudok savąją! Statistika rodo, jog kone pusė Lietuvos gyventojų nesportuoja, o lipdami laiptais būsime sveikesni ir gražesni.

Šviesa pati neišsijungs – jungiklis tavo dešinėje (kairėje, priešais tave ar tau už nugaros)!

Taupyk šviesą ne tik savo namuose, bet ir universitete. Ar žinai, kad 1kw elektros pagaminti sunaudojama 10 litrų naftos?

Vytauto Didžiojo universitetas nuo 2008 m. yra GreenLight (The European GreenLight Programme – Europos efektyvaus apšvietimo programa Žalioji šviesa) programos partneris. Šios programos tikslas – visos Europos mastu mažinti patalpų ir lauko apšvietimo energijos suvartojimo sąnaudas, taip sumažinant taršos emisijas bei ribojant pasaulinį klimato atšilimą.

Skatink universiteto bendruomenę tausoti gamtą!

Universiteto bendruomenė prie aplinkos bei gamtos išsaugojimo gali prisidėti ir kitais būdais. Įvairūs dokumentai paprastai yra prieinami elektroninėse laikmenose, talpinami intranete ir internete – taip galima sumažinti popieriaus sąnaudas ir spausdinimo išlaidas. „Mąstykite žaliai“ ir paraginkite savo kolegas, dėstytojus, studentus!

Prisijunk prie Facebook grupės „VDU. Mąstyk žaliai“ – sužinok apie įvairias aplinkosaugines akcijas, diskutuok, siūlyk savo idėjas!

Taip pat kviečiame žiūrėti fotoreportažą  apie įvairias „žalias“ VDU akcijas ir iniciatyvas (Alvydo Vaitkevičiaus nuotr.).