Aktuali informacija apie visuotinį gyventojų ir būstų surašymą

Kovo 1 d. prasidėjus visuotiniam gyventojų ir būstų surašymui, dvi savaites bus suteikiama galimybė susirašyti elektroniniu būdu. Ši naujovė ypač aktuali atvykusiems studijuoti iš kitų miestų ar užsienio šalių ir išvykusiems į užsienį trumpesniam nei vienerių metų laikotarpiui.

Studentai turi susirašyti tuo adresu, kur yra jų nuolatinė gyvenamoji vieta (bendrabutis, nuomojamas butas, pas tėvus, gimines), t. y. ten, kur jie studijuoja, mokosi. Šis adresas nebūtinai turi sutapti su deklaruota gyvenamąja vieta.

Išvykusieji studijuoti į užsienį trumpesniam nei vienerių metų laikotarpiui turi susirašyti Lietuvoje. Tai patogiausia būtų padaryti elektroniniu būdu.

Surašyti reikia visus būsto gyventojus, taigi, jei studentai Lietuvoje gyvena pas tėvus, jie už išvykusįjį gali pildyti surašymo lapą internetu arba pateikti išvykusiojo duomenis surašinėtojui gyventojų apklausos metu (balandžio 5 – gegužės 9 d.). Tuomet bus pažymėta, kad šeimos narys yra laikinai išvykęs.

Išvykusieji ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui turėtų susirašyti toje šalyje, kur gyvena ir mokosi.

Užsienio studentai
, gyvenantys Lietuvoje ilgiau nei metus, turėtų susirašyti Lietuvoje.

Susirašyti el. būdu galima nuo kovo 1 iki 14 d. adresu www.esurašymas.lt. Nesusirašiusius el. būdu gyventojus balandžio 5–gegužės 9 d. lankys surašinėtojai. Plačiau kviečiame skaityti čia.