Akordeonistų konkurse – talentingiausi atlikėjai iš viso pasaulio

415

Islanda Kaušiūtė

Prasideda didžiausia šventė akordeono muzikos atlikėjams bei mylėtojams. Nuo rugsėjo 24 d. Kaune vyksta tarptautinis prestižinis akordeonistų konkursas „Coupe Mondiale“ („Pasaulio Taurė“). 71-ąjį kartą vyksiantis konkursas yra pats svarbiausias akordeonistų renginys pasaulyje, kasmet keliaujantis po įvairias šalis – pernai jis vyko Italijoje, tuo tarpu kitais metais estafetę iš Lietuvos perims Kinija. Koncertus galima stebėti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijoje, Kauno valstybinėje filharmonijoje bei VDU Didžiojoje salėje.

Savo mintimis apie pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą konkursą dalijasi VDU Muzikos akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentas Kazys Stonkus.

„Coupe mondiale“ – prestižinis bei vienas sunkiausių akordeono konkursų pasaulyje. Kokia, Jūsų manymu, šio konkurso prizininkų sėkmės paslaptis?

Sėkmės formulė, manau, yra išties paprasta. Visų pirma, reikia mylėti muziką. Jei myli atliekamą muziką ir joje myli save – viskas bus gerai. Tačiau, jei labiau myli save, o muzika yra tik priemonė pasirodyti – tuomet tai neteisingas kelias. Meilė muzikai, artimui, klausytojui bei bendražmogiškas ryšys yra svarbiausi dalykai siekiant sėkmės.

Kiek paprastai yra ruošiamasi tokio lygio konkursams?

Šiam konkursui žmogus ruošiasi visą gyvenimą nuo pat mažų dienų – tai nėra pusmečio ar metų įdirbio rezultatas. Vaikai nuo 6 ar 7 metų pradeda dalyvauti žemesnio lygio konkursuose, vėliau dalyvauja „Junior Coupe Mondiale“, „Masters Coupe Mondiale“ kategorijose ir tik po dešimties ar keliolikos metų jie pradeda dalyvauti pagrindinėje trijų turų kategorijoje. Didelis laimėjimas ir garbė yra vien galimybė dalyvauti tokio lygio konkurse. Be abejo, užimti prizines vietas yra didelis asmeninis pasiekimas, tačiau tai neturėtų būti pagrindinis gyvenimo siekis, nes dažnai tokių konkursų laureatai, užėmę aukščiausias vietas, niekuo nebesidomi, „perdega“ ir baigia atlikėjo karjerą, kuomet dingsta meilė muzikai. Svarbiausia, kad žmogus mylėtų tai, ką daro, džiaugtųsi muzika ir grotų. Muzikai gabių žmonių yra labai daug, tačiau vien to neužtenka – reikia turėti kompleksą įvairių savybių: stiprią valią, gerą sveikatą, charizmą, būti komunikabiliam ir nuoširdžiai mylėti muziką. Žinoma, svarbu suteikti atlikėjui tinkamas sąlygas jo talentui skleistis, tačiau dar svarbiau, kaip jis tuo pasinaudos – yra daug žmonių, turinčių visas galimybes tobulėti, bet jiems nepakanka darbštumo, motyvacijos. O štai kitas, visa širdimi trokštantis muzikuoti, tačiau galbūt sunkiau besiverčiantis, savo atkaklumu stengsis įveikti visas kliūtis, kad pasiektų užsibrėžtą tikslą.

Konkurso komisijoje – profesionalai iš įvairių pasaulio šalių. Kaip Lietuva atrodo tarptautiniame kontekste?

Galiu iš tiesų pasidžiaugti, jog paskutiniuosius 7 metus mūsų šalis pasaulio reitinguose yra įsitvirtinusi labai aukštai – VDU Muzikos akademijos studentai daugelyje prestižinio lygio tarptautinių konkursų pelno prizines vietas ir garsina Lietuvą visame pasaulyje. Šalies muzikantus matysime ir šiuo metu vyksiančiame konkurse „Coupe Mondiale“.

Kokį reikšmę „Coupe Mondiale“ turės Lietuvai, Kaunui?

Džiugu, jog daugeliui žmonių Lietuvoje bei visame pasaulyje yra jau žinomi Vytauto Didžiojo universitetas bei Kauno valstybinė filharmonija. Kaune vykstanti „Pasaulio taurė“ bus tiesiogiai transliuojama daugelyje pasaulio šalių, net atokiausiuose jos kampeliuose. Transliacijų peržiūrų kiekis siekia daugiau nei 1 milijoną, tad informacijos sklaida yra išties didelė. Šis konkursas yra puiki proga parodyti mūsų miestą bei šalį daugeliui valstybių.

Visi žiūrovai ir muzikantai turės galimybę klausytis talentingiausių akordeonistų iš viso pasaulio. Jie gaus didžiulį įkvėpimo šaltinį, o Lietuvos akordeono kultūra dar labiau sustiprės – aš to labai tikiuosi. Kviečiu visus atvykti bei pasinerti į šią savaitę vyksiančią akordeono šventę!

Renginio organizatoriai: Lietuvos nacionalinė akordeonistų sąjunga, Confederation internationale des Accordeonistes (CIA), Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno valstybinė filharmonija.

Renginio programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.