Akademines žinias pasitikrino beveik 600 studentų

375

Lapkričio 21 d. įvyko pirmasis Vytauto Didžiojo Universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) organizuojamo projekto „Apšvietimas“ etapas – nuotolinis egzaminas. Jį sprendė beveik 600 studentų iš visos Lietuvos: kai kuriems klausimai pasirodė itin sudėtingi. Antrasis „Apšvietimo“ etapas: konferencija ir egzamino finalas vyks gruodžio 6 d. Vytauto Didžiojo universitete, Kaune.

„Apšvietimo“ tikslas – paskatinti studentus domėtis aukštojo mokslo procesais ir įstatymais, tam, kad suprastų savo teises ir pareigas, žinotų kaip elgtis atitinkamose situacijose. Egzaminą sudarė klausimai susiję su Bolonijos procesu, Mokslo ir studijų, švietimo įstatymais. Be to, studentų buvo klausiama apie studentišką judėjimą, savanorišką veiklą ir tiesioginį studentų atstovavimą.

Sprendusieji egzaminą teigia, kad šis projektas padėjo suprasti akademinių žinių reikšmę. „Labai svarbu išmanyti savo kaip studento teises ir pareigas, – įspūdžiais dalijosi Vilniaus universiteto Verslo finansų studijų pirmakursis Justinas Brazaitis. – „Apšvietimo“ testas buvo sudėtingas, tačiau tai leido ne tik pasitikrinti savo žinias, bet ir paskatino pasidomėti tuo, ko prieš tai nežinojau.“

VDU Verslo administravimo programos pirmo kurso studentė Emilė Bespalovaitė pasakojo, kad visų atsakymų į klausimus tikrai nežinojo: „Reikėjo nemažai žinių apie akademinius reikalus ir susikaupimo, tačiau pritariu tokiai iniciatyvai, nes projektai kaip šis, labai naudingi kiekvienam studentui“.

VDU SA akademinių reikalų komiteto koordinatorė Kristina Balčiūnaitė džiaugiasi, kad šiemet pirmajame „Apšvietimo“ etape dalyvavo beveik 600 studentų, keliais šimtais daugiau nei pernai: „Tai tik parodo, kad vis daugiau studentų supranta, kaip svarbu domėtis procesais, kurie tiesiogiai liečia kiekvieną iš jų“. Pagrindinė projekto organizatorė sutinka, kad atsakant į klausimus reikėjo gerai pagalvoti: „Kartu su akademinių reikalų komitetu įdėjome nemažai darbo, kad egzaminas būtų įdomus ir studentai galėtų visapusiškai atskleisti savo akademines žinias.“

Renginio nuoroda socialiniame tinkle „Facebook“

Kontaktinis asmuo:

Evelina Kybartaitė
VDU Studentų atstovybės
Atstovė ryšiams su visuomene
infovdusa@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.