Airijos ir Lietuvos kultūrinės sąsajos

583

Birželio 20 d. Airijos prezidentui Michael D. Higgins Kaune įteiktos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Garbės daktaro regalijos. Šis svarbus įvykis – puiki dovana VDU studentams ir Kauno miesto bei VDU bendruomenei, o ypač – VDU Anglų filologijos bakalauro studijų programos 2018 metų absolventams.

Anglų filologijos studijų programos studentams bei dėstytojams buvo įdomu išgirsti Jo Ekscelencijos Airijos Prezidento kalbą, kurioje buvo pratęstos žymių Airijos rašytojų mintys. Airijos, atšventusios savo valstybingumo 100-metį 2016 metais, tautinio pakilimo raida panaši į Lietuvos tautinio atgimimo užuomazgas. Airijos literatūroje gausu pavyzdžių iš XX a. pradžios intelektualų raginimo atsigręžti į tautos dvasią, siekiant išsaugoti tautos kultūrines vertybes. Airijos rašytojai vieni pirmųjų ragino suprasti kiekvieno šalies gyventojo siekius ir patirtį. Kaip teigia VDU bakalauro studijų programos „Anglų filologija“ komiteto pirmininkė prof. dr. Ingrida Eglė Žindžiuvienė, studijų metu studentams buvo ypač aktualios airių rašytojo Edmund John Millington Synge’o (1871-1909) – žymaus poeto, dramaturgo, folkloro tyrinėtojo – mintys.

Synge’as siejamas su Airijos literatūriniu atgimimu bei vieno svarbiausių Airijos teatrų – the Abbey Theatre – įkūrėjų. Skaitydami šio dramaturgo pjesę „Riders to the Sea“ studentai atkreipė dėmesį į ryškias kultūrines sąsajas tarp Airijos ir Lietuvos. Na, o šio renginio metu ne vienam buvo įdomu išgirsti faktą, jog Jo Ekscelencija Airijos Prezidentas Michael D. Higgins buvo ir Galway (aprašomo Synge’o dramoje) miesto meras. Prof. dr. Ingrida Eglė Žindžiuvienė džiaugiasi, kad šis reikšmingas įvykis ir toliau skatins Vytauto Didžiojo universiteto studentų susidomėjimą Airijos kultūra bei įkvėps juos kūrybiniams ieškojimams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.