A. ir R. Gaškų remiamiems stipendiatams – VDU diplomai

2039

Birželio 19 d., antradienį, 14 val. Vytauto Didžiojo universitete diplomai bus įteikti mecenatų dr. Aldonos Gaškienės ir dr. Remigijaus Gaškos remiamiems stipendiatams, šiemet pabaigusiems studijas.

Jau dešimtmetį, nuo 2002-ųjų, VDU Atkuriamojo Senato nariai A. ir R. Gaškos kasmet skiria ypatingą dovaną savo globotiniams, Punsko Kovo 11-osios licėjaus abiturientams: suteikia galimybę studijuoti Vytauto Didžiojo universitete ir kiekvieną mėnesį jiems skiria fiksuoto dydžio stipendiją. Susitarimas dėl Punsko lietuvių studijų Vytauto Didžiojo universitete buvo pasirašytas 2001 m. tarp VDU, A. ir R. Gaškų, Punsko Kovo 11-osios licėjaus bei Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovybės Lietuvoje.

Šie atrinkti gerai besimokantys studentai, į VDU atėję iš Punsko licėjaus, pasivadino „Laimės dobilo vaikais“: jie jaučiasi nepaprastai laimingi galintys studijuoti lietuviškame universitete, puoselėjančiame tautiškumą. Jiems tai – tikras svajonės išsipildymas.

Punsko miestelis yra Lenkijoje, visai šalia sienos su Lietuva, o trys ketvirtadaliai jo gyventojų – lietuviai. Stipendijas įsteigusių mecenatų teigimu, licėjų baigusiems abiturientams paramą jie teikia siekdami prisidėti prie šios vietovės lietuviškumo išsaugojimo. Toks užmojis jau davė vaisių: Aldoną ir Remigijų Gaškas nuolat pasiekia jaudinantys padėkos laiškai, liudijantys apie sėkmingai susiklosčiusius iš Punsko kilusių lietuvių gyvenimus.

Šių metų absolventai taip pat negailėjo pačių gražiausių žodžių savo rėmėjams. „Nuoširdžiai tariame „Ačiū“ už jūsų begalinį norą sėti mumyse mokslo sėklas ir už tai, kad padėjote jas daiginti visus keturis studijų metus. Šiandien mes galime jais didžiuotis, nes tai – pirmoji mūsų derlinga rugiapjūtė, kuria labai džiaugiamės“, – šiltame laiške rašė jau aštuntosios mecenatų paremtos bakalaurų laidos absolventai. Laišką A. ir R. Gaškoms parašė ir šiemet magistrantūros studijas baigusios punskietės: „Tikimės, jog Jūsų palaikymas bus mums kaip Angelo Sargo sparnai, kurie padės mums ir toliau augti bei siekti naujų horizontų“, – prieš naują gyvenimo etapą savo globėjams dėkojo studentės.

Iš viso mecenatai jau parėmė net 42 VDU bakalauro studijas baigusius Punsko lietuvius; 20 iš jų čia pat įgijo ir magistro laipsnius. Kiti A. ir R. Gaškų paramą gavę studentai šiuo metu VDU tęsia antrosios pakopos studijas. Penkioms punskietėms bakalauro laipsniai bus suteikti šiemet: 2012-aisiais studijas baigė Humanitarinių mokslų fakulteto Lietuvių filologijos programos studentės Jurgita Stankowska ir Wioleta Anna Szydlowska, Anglų filologijos studentė Lidia Žukowska, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešojo administravimo studentė Alicja Szydlowska ir Informatikos fakulteto Matematikos programos studentė Anna Ewa Lutynska (su pagyrimu).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.