Kauno bienalės projekto kūrybinėje grupėje – VDU absolventai

1622

Lapkričio 23-26 dienomis vyks Kauno bienalės programos „Draugiška zona“ projekto „Miesto tyrimai: viešumo patirtys“, kurio kūrybinėje grupėje – ir VDU absolventai Viktorija Rusinaitė bei Gediminas „Skrandis“ Banaitis.

Kauno Žemųjų Šančių mikrorajone nedidelė tarpdisciplininė aštuonių žmonių kūrybinė grupė dalyvaus kūrybinėse-praktinėse meno dirbtuvėse, kuriose bandys atskleisti šiam rajonui būdingas viešumo tipologijas. Projekto „Miesto tyrimai: viešumo patirtys“ bazė įsikurs viename iš rajono privačių namų: iš čia prasidės tiriamosios ekspedicijos po vietines gatves ir gatveles, vyks dalinimasis sukauptomis žiniomis ir žmonių pasakojimais. 

Idėja kalbėti apie viešumą atveriant privačių namų duris kilo projekto sumanytojams Edui Carroll ir Vitai Gelūnienei. Keturioms dienoms jų namai taps viešąja erdve, kurioje vyks tyrimai, debatai ir ginčai, o taip pat, kur bus mokomasi atsakomybės už aplinkos, kurioje gyvename, kūrimą. Projekto tikslas – sukurti tokius meninės raiškos modelius, kurie paskatintų Šančių žmones aktyviau dalyvauti savo aplinkos kūrime, o taip pat sukaupti žinias, kuriomis galima būtų dalintis ir jas taikyti kituose kontekstuose. Šis projektas siekia į kūrybinį procesą įtraukti eilinius piliečius ir meno kalba išreikšti jiems rūpimus klausimus.

Projektą apvainikuos „Atviras priėmimas“, vyksiantis šeštadienį, lapkričio 26 d., nuo 16 iki 19 val. Šančiuose įsikūrusioje kūrybinėje bazėje. Jo metu bus galima pamatyti namuose sukauptą medžiagą (In-Formation) ir viešojo tyrimo ženklus (Out-Formation).

Kūrybinėms-praktinėms dirbtuvėms vadovaus meno ir tyrimų grupė iš Airijos „Vagabond Reviews” (menininkė Ailbhe Murphy ir sociologas Ciaran Smyth).

Kūrybinė grupė: Viktorija Rusinaitė (internetinio muzikos ir kultūros portalo Ore.lt redaktorė), Gediminas „Skrandis“ Banaitis (kultūros veikėjas ir politikas), Jūratė Jarulytė (menininkė), Karilė Nefaitė (architektė), Veronika Urbonaitė-Barkauskienė (sociologė), Ina Žurkuvienė (žurnalo „Miesto IQ” vyr. redaktorė), Maryja Šupa (sociologė) ir Monika Žaltauskaitė Grašienė (menininkė).

Tai trečiasis Kauno bienalės serijos „Draugiška zona“ projektas, kurį inicijuoja ir koordinuoja E. Carroll ir V. Gelūnienė (pirmasis įvyko 2008 m. Kaune, „Katos” lauko ekranuose, menininkai: I. Likšaitė, A. Petrulienė ir D. Petrulis, E. Bogdanienė kartu su A. Gailieša ir A. Lašu. Antrasis – 2009 m. Kauno pilies autobusų stotelėje, menininkai: J. van Heeswijk ir M. van der Meijs).

Daugiau informacijos teikia:
Vita Gelūnienė, el. paštas vita_geluniene@yahoo.com, tel. 8 699 93787

Projektą remia Lietuvos Kultūros ministerija ir Airijos ambasada Lietuvoje.
Projekto partneris – Dailininkų sąjungos Kauno skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.