Kvietimas dalyvauti mokymuose apie korupcijos įtaką

Europos jaunųjų  žurnalistų organizacija kartu su Patricija Elžbieta Zarankaite ir Vytauto Didžiojo universitetu vykdo projektą „Korupcijos atpažinimas, prevencija ir komunikacija“ ir kviečia birželio 15 d., korupcijos Lietuvoje tema besidominčius studentus, moksleivius, jaunimo organizacijų atstovus, dalyvauti Europos jaunųjų žurnalistų organizacijos projekto mokymuose „Kaip korupcija veikia jaunus žmones Lietuvoje?“.

Šio projekto pirmieji mokymai su dalyviais iš skirtingų Europos šalių įvyko šių metų Kovo 13-19 dienomis Antverpene, Belgijoje. Tęstiniai projekto mokymai organizuojami kiekvienoje šalyje narėje, kurios atstovai priklauso projektui. Antrasis susitikimas vyks Vilniuje kartu su jau projekte dalyvaujančiais 15 žurnalistų iš visos Europos ir dar 15 iš kiekvienos šalies atrinktais dalyviais.  Į šį susitikimą bus atrinktas vienas mokymuose Kaune dalyvavęs dalyvis.

Mokymų tikslas:

• Paskatinti jaunus žiniasklaidos atstovus kovoti ir pranešti apie korupcijos atvejus, dalintis patirtimis ir geriausiomis praktikomis
  • Praplėsti žinias apie korupciją Lietuvoje, atkreipiant dėmesį į jos tipologiją, įtaką šalies gerovei bei visuomenės įsitraukimą vietiniu, nacionaliniu ir Europiniu lygmeniu.

Ko mes ieškome?

Jaunų, motyvuotų žmonių, kurie domisi kovos prieš korupciją viešinimo galimybėmis ir galėtų aktyviai dalyvauti mokymuose vėliau prisidėdami prie projekto turinio kūrimo. Norint dalyvauti mokymuose reikia:

• būti žurnalistais, medijų atstovais ar studentais (ypatingai žurnalistikos, medijų ir komunikacijos, teisės, tarptautinių santykių, politikos mokslų ir sociologijos);
  • būti ne vyresniu nei 30 metų;
  • atsiųsti savo CV;
  • atsiųsti savo 2 minučių vaizdo įrašą, kuriame pristatote Jūsų manymu šalyje įvykusį svarbiausią korupcijos atvejį. Jums suteikiama kūrybinė laisvė. Jeigu negalite nufilmuoti ar sukurti vaizdo įrašo, turite atsiųsti trumpą idėjų aprašą kokį jį galėtumėte sukurti mokymu metu (nufilmuoti panelinę diskusiją, padaryti interviu su mokymų dalyviais ir pan.).

Vaizdo įrašo atsiuntimas yra pageidautinas.

Ką mes siūlome Jus?

• Vienas dalyvis iš kiekvienos šalies vietinių mokymų bus atrinktas – remiantis CV, atsiųstu vaizdo įrašu ir aktyvumu susitikimo metu Kaune – dalyvauti mokymosi kursuose Vilniuje Liepos 18d. Kursų metu dėmesys bus kreipiamas į vaizdo produkcijos gamybą ir kovos prieš korupciją atstovavimą. Kelionės išlaidos, apgyvendinimas ir maitinimas bus padengiami organizatorių. Mokymų metu dalyviai gaus patarimų ir reikiamos informacijos iš organizatorių.
  • Sertifikatą liudijantį Jūsų dalyvavimą vietos renginyje.
  • Galimybę tapti Europos jaunųjų žurnalistų organizacijos nariais, žurnalistais ir aktyvistais, besikonsentruojančiais į korupciją.

Prašome atsiųsti savo CV ir vaizdo įrašą iki birželio 13 d., adresu: Patricijai Elžbietai Zarankaitei, patricija.zarankaite@gmail.com. Jeigu yra klausimų, prašome nedvejojant rašyti.

Mokymų laikas ir vieta: Birželio 15 d. 10 val. Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (V. Putvinskio g. 23).

Mokymus ves: „Baltosios pirštinės“ ir Jaunųjų gydytojų asociacija.
Renginio nuoroda socialiniame tinkle „Facebook“