Konkursas studijų ir apgyvendinimo mokesčių lengvatoms gauti

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) skelbia mokestinių lengvatų konkursus 2018/2019 m. m. pavasario semestrui, kurios gali sudaryti iki 100 proc. mokesčio mokėjimo ir yra šių rūšių:

• mokesčio už studijas lengvatos, kurios yra skiriamos nuolatinių studijų I, II studijų pakopų ir vientisųjų studijų studentams
  • apgyvendinimo mokesčio lengvatos, kurios yra skiriamos visų studijų pakopų nuolatinės studijų formos bei vientisųjų studijų studentams gyvenantiems VDU bendrabučiuose

Studentai, norėdami pretenduoti į mokesčių lengvatas, turi užpildyti elektroninę paraiškos formą, joje pateikdami (įkeldami) dokumentus, įrodančius socialinę studento šeimos situaciją iki vasario 17 dienos.

Mokestinės lengvatos konkurso būdu, vertinant sudėtingą socialinę padėtį,  yra skiriamos šia prioriteto tvarka:

• studentams, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę
  • studentams, turintiems negalią, atsižvelgiant į esamą darbingumo lygį
  • studentams iš šeimų, kurios augina 4 (keturis) ir daugiau vaikų, jei jie yra:
    • mažamečiai
    • mokosi pagal bendrojo ugdymo programą
    • būdami vyresni kaip 18 metų, mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą
    • studijuoja aukštojoje mokykloje
  • studentams, atsižvelgiant į šeimos pajamas, tenkančias vienam asmeniui.

Mokesčio už studijas lengvata gali būti skiriama VDU studentams, kurių:

• sudėtinga socialinė padėtis
  • paskutinės sesijos išklausytų dalykų, įvertinus kreditus, vidurkis yra ne mažesnis kaip 8 (aštuoni) balai.

Apgyvendinimo mokesčio lengvata gali būti suteikiama atsižvelgiant į studento:

• sudėtingą socialinę padėtį
  • gyvenamąją vietą VDU bendrabutyje (studentams gyvenantiems vienviečiame bendrabučio kambaryje mokesčio už apgyvendinimą lengvata – neskiriama).

Studijų ir apgyvendinimo bendrabutyje mokesčio lengvatų konkurso rezultatai bus paskelbti iki š. m. vasario 28 d. informuojant kiekvieną lengvatos prašiusį studentą elektroniniu laišku, nurodytu el. paraiškos formoje bei universiteto internetinėje svetainėje.

Svarbi informacija

Studentai, neturintys socialinio išskirtinumo, t. y. tie studentai, kurių šeimos pajamos, tenkančios vienam asmeniui, yra mažos, gali teikti tik vienos – studijų arba apgyvendinimo mokesčio – lengvatos prašymą, todėl anketą turi galimybę pildyti tik vieną kartą.

Daugiau informacijos

• Studentų centras (Studentų reikalų departamentas)
  • Adresas S. Daukanto g. 27–206, 44249 Kaunas
  • Telefonas (8 37) 751 175