Kaune – nemokamas Šveicarijos orkestro „Echo d’Orny“ koncertas

1967

Spalio 28 d., šeštadienį, 12 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks Šveicarijos varinių pučiamųjų orkestro „Echo d’Orny“ koncertas. Renginys nemokamas ir atviras visai visuomenei.

Orkestras „Echo d’Orny“ yra pirmosios kategorijos muzikos mokymo įstaiga, įsikūrusi Vale, Orsières mieste Šveicarijoje. Įkurta 1921 m., šiuo metu joje dalyvauja 51 muzikantas. Orkestras priklauso Valės Kantonų muzikos asociacijai, jis reguliariai pasirodo paraduose, rengia įvairius koncertus, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir laimi prizines vietas.

Dirigentas Jean-François Bobillier gimė Orsières 1973 m. 1994 metais jis baigė Siono konservatoriją, Lozanos konservatorijoje mokėsi simfoninio dirigavimo pas Hervé Klopfenstein ir orkestruotės pas Jean Balissat. J. F. Bobillier vadovavo Valaisano jaunimo varinių pučiamųjų orkestrui, įkūrė varinių pučiamųjų ansamblį „Ambitus“ ir dirbo „Cadets de Genève“ muzikos mokyklos direktoriumi. 2006–2013 m. jis vadovavo ansambliui „Brass Valais“. Jean-François Bobillier yra dažnai kviečiamas diriguoti įvairiems orkestrams, taip pat būti žiuri nariu įvairiuose konkursuose.

Orkestrui vadovauja dinamiškasis Marcel Vernay, kuris jau 35 metus groja pianinu. Šiuo metu jis taip pat yra Valės kantonų muzikos asociacijos viceprezidentas.

Koncerte skambės klasikos ir šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, tarp jų J. van der Roost, D. Armitage, J, Dinicu, G. Heifetz, P. Graham, Th. Trachsel, K. Alford, H. Lorriman, M. Bürki, P. Graham, A. Fernie.