Fotoportretų parodoje „Tarp mūsų“ – žmonių su negalia laimė

Gegužės 8 d., antradienį, 13 val. VDU Socialinių mokslų fakultetas, Vilijampolės socialinės globos namai ir „Beautiful Heart“ fondas kviečia į fotoportretų parodos „Tarp mūsų“ atidarymą. Atidarymas vyks ir paroda bus eksponuojama VDU Socialinių mokslų fakulteto pirmojo aukšto fojė, Jonavos g. 66, Kaune.

Fondo „Beautiful Heart“ vadovės Jolantos Sadauskienės inicijuotoje ir remiamoje parodoje bus eksponuojami Vilijampolės socialinės globos namų gyventojų fotoportretai, kurių autorius – jaunas ir talentingas mados fotografas Deividas Bendžius.  Šis socialinis projektas, paroda – tai kvietimas stebėti (pastebėti) tuos, kurie gyvena tarp mūsų. Šie žmonės unikalūs tuo, kad jie nemoka suvaidinti, pameluoti, pateikti save gražiau, nei yra iš tiesų. Fotoportretai leidžia pažvelgti į šiuos veidus kaip į dieviško grožio kūrinį ir matyti begalinį nuoširdumą, laisvumą, ryškumą.

Portretuose įamžintos akimirkos, kaip jaučiasi jaunas, laimingas ir reikalingas šiame pasaulyje žmogus, nuoširdžios emocijos, atskleidžiančios žmogaus savitumą, dominuojantį charakterį,  asmenybės bruožus.

Žmogaus su negalia portretą pateikiant kaip savotiško grožio kūrinį, galima keisti visuomenės požiūrį, išryškinti neįgaliojo talentą, laužyti tabu, keisti nusistovėjusius standartus. Negalią turintys žmonės taip pat yra patrauklūs, išvaizdūs, gražūs, juokingi ir visokie…. Turint negalią, gyvenimas nesibaigia, tik jis yra šiek tiek kitoks, nestandartinis.

VDU Socialinių mokslų fakulteto erdvė ekspozicijai pasirinkta neatsitiktinai, bet siekiant akademinei bendruomenei, tikslingai besigilinančiai į  socialinius mokslus, atvaizduoti nuostatų, stereotipų raišką, meninėmis priemonėmis transliuoti toleranciją ir sutelktumą darnesnei visuomenei. Meninio-socialinio projekto nauda yra ne tik neįgaliųjų integracijos į visuomenę požiūriu, bet ir dėl kultūrinio išskirtinumo, bendruomeniškumo. Meno dėka visuomenės socialiniai reiškiniai tampa artimesni.

„Tik tai, kas tikra, kas spindi savimi, o ne dirbtinumu, yra gražu“.