Finansų ministerijos studentų darbų konkurse – VDU studenčių sėkmė

Tarp penktojo Finansų ministerijos studentų darbų konkurso laureatų šiemet – dvi VDU studentės. Bakalauro darbų kategorijoje I-ąją vietą pelnė Ieva Kirstukaitė („Europos Sąjungos finansinės paramos pridėtinės vertės šalims narėms analizė“, vadovė – prof. dr. Kristina Levišauskaitė), tuo tarpu magistro darbų kategorijoje II vieta skirta Justinai Jakštienei už darbą „Šeimos politikos priemonių galimas poveikis gimstamumui (vaikų priežiūros paslaugų plėtra)“ (vadovė – prof. habil. dr. Vlada Stankūnienė).

ES investicijos leidžia ženkliai didinti smulkaus ir vidutinio verslo konkurencingumą, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, tačiau vis dar yra sričių, kuriose investicijų panaudojimas galėtų būti našesnis – apie tai savo baigiamuosiuose mokslo darbuose rašė studentai, kurie tapo Finansų ministerijos konkurso laureatais.

Renginio metu buvo apdovanoti penki geriausius bakalauro ir magistro darbus ES investicijų panaudojimo tema parašę studentai, kurie pasidalino 4000 eurų piniginį prizą.

Šiais metais rašto darbuose buvo nagrinėjamas galimas šeimos politikos priemonių poveikis gimstamumui, skurdo ir socialinės atskirties problema, ES investicijų poveikis smulkaus ir vidutinio verslo konkurencingumui ir kitos temos. Apdovanoti autoriai teigia, jog svarbu skirti daugiau dėmesio regionuose verslą norinčioms pradėti ar plėsti įmonėms, o skirstant ES struktūrinių fondų lėšas atsižvelgti į tai, kokią pridėtinę vertę jos padės sukurti.

„Konkurso dalyviai kasmet atranda aktualių ir įdomių temų, imasi analizuoti Europos Sąjungos skiriamų investicijų vertę tiek Lietuvos, tiek kitų šalių kontekste. Man labai smagu matyti konkursui pateiktų darbų kokybę, gilią analizę bei originalų požiūrį į egzistuojančias problemas. Matydamas jų įžvalgas, matau stiprią ateitį“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Mokslo darbų konkursą apie ES investicijų efektyvumą Finansų ministerija organizuoja jau penktus metus iš eilės. Šiais metais konkurse dalyvavo 9 studentai iš 5 aukštųjų mokyklų: Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto bei Utenos kolegijos.

Jų darbus vertino kompetentinga komisija: Mykolo Romerio universiteto profesorius Alvydas Baležentis, Centrinės projektų valdymo agentūros direktorė Lidija Kašubienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščega, Viešųjų investicijų plėtros agentūros generalinio direktoriaus pavaduotoja Kristina Vaskelienė ir Finansų ministerijos Investicijų departamento direktorius Ramūnas Dilba.

Vertinant darbus buvo atsižvelgiama į studento pasirinktos temos aktualumą, darbo analitiškumą, pagrįstumą, praktinį išvadų pritaikymą ir darbo svarbą ES fondų investicijų efektyvumo vertinimui bei stiprinimui.