Please use this identifier to cite or link to this item:https://hdl.handle.net/20.500.12259/129049
Type of publication: journal article
Author(s): Tutal, Özgür;Kayalı, Bünyami;Yavuz, Mehmet;Hasançebi, Mehmet;Yeşildağ-Hasançebi, Funda
Title: The scale of evaluating instruction in pandemic process: development, validation, and reliability
Other Title: Mokymo vertinimo skalė pandemijos procese: plėtra, pagrįstumas ir patikimumas
Is part of: Pedagogika, 2021, t. 141, nr. 1, p. 26-52
Date: 2021
Keywords: Coronavirus (COVID-19);Pandemic;Distance instruction;Back-to-school;Hybrid instruction;Scale development;Korona virusas (COVID-19);Pandemija;Nuotolinis mokymas;Grįžimas į mokyklą;Mišrus mokymas;Skalės plėtra
Abstract: The study aims to develop a scale for determining student views on distance instruction, hybrid instruction, and back-to-school process after the pandemic. The study data were obtained from 442 students. EFA and CFA were performed to determine the scale‘s construct validity. Moreover, to decide the data collection tool‘s reliability, item analysis was conducted and internal consistency coefficients were estimated. Based on the results obtained from the validity and reliability analysis of the scale, it can be said that the Scale of Evaluating Instruction in Pandemic Process (SEIPP) is valid and reliable.
Tyrimo tikslas – parengti skalę, pagal kurią būtų galima atskleisti mokinių ir studentų nuostatas į nuotolinį mokymą (TV transliacija, tiesioginė pamoka) ir mišrų mokymą (nuotolinis ir kontaktinis mokymas) vidurinių ir aukštųjų mokyklų mokiniams ir studentams grįžtant į mokyklas ir universitetus. Tyrimo dalyviai buvo atrinkti patogiuoju imties būdu. Apklausos duomenys buvo gauti iš 442 mokinių ir studentų, besimokančių Turkijos vidurinėse ir aukštosiose mokyklose. 2020–2021 m. ekspertų apžvalga buvo atlikta turinio pagrįstumui užtikrinti. Siekiant nustatyti skalės struktūros pagrįstumą, buvo atlikta tiriamoji (angl. Exploratory Factor Analysis EFA) ir patvirtinančioji (angl. Confirmatory Factor Analysis CFA) faktorinė analizė. Be to, norint įsitikinti duomenų rinkimo įrankio patikimumu, buvo atlikta elementų analizė (elemento ir visumos koreliacija, skirtumas tarp apatinės ir viršutinės grupės vidurkių) ir įvertinti vidiniai suderinamumo koeficientai (Cronbacho α, McDonaldo ω). Remiantis skalės pagrįstumo ir patikimumo analizės rezultatais, galima teigti, kad mokymo vertinimo skalė pandemijos procese (angl. Scale of Evaluating Instruction in Pandemic Process SEIPP) y ra pagrįsta i r patikima. Remiantis rezultatu, mokymo vertinimo skalė pandemijos procese susideda iš 39 elementų ir aštuonių vadinamųjų subdimensijų: 1) džiaugsmas; 2) atsargumas; 3) prieinamumas; 4) lūkestis; 5) įvertinimas; 6) palaikymas; 7) švietimo informacinis tinklas televizija ( angl. EBA) ir parama; 8) laikas.
Internet: https://doi.org/10.15823/p.2021.141.2
https://hdl.handle.net/20.500.12259/129049
Appears in Collections:Pedagogika / Pedagogy 2021 t. 141, nr. 1

Files in This Item:
Show full item record
Export via OAI-PMH Interface in XML Formats
Export to Other Non-XML Formats


CORE Recommender

Page view(s)

29
checked on Jun 6, 2021

Download(s)

34
checked on Jun 6, 2021

Google ScholarTM

Check


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.