Ankstyvojo augalų streso atsako vystymasis po sėklų apdorojimo kontroliuojamos sudėties šalta plazma (CPRESP)


LMT logo.jpg picture
Title
Ankstyvojo augalų streso atsako vystymasis po sėklų apdorojimo kontroliuojamos sudėties šalta plazma (CPRESP)
Code
S-LJB-19-2
Coordinator / VDU Representative
Department
Start Date
2019-04-03
Expected Completion
2021-03-31
Status
Vykdomas
Invitation / order of economic subject
Ne
Scope
Tarptautinis
Projekto tikslas - nustatyti CP generuojamų ROS rūšių (ypač hidroksilo, azoto radikalų ir ozono) sąveikos su sėklų struktūromis svarbą ir būdingus biocheminius pokyčius, sužadinant sėklų ląstelių eustresą ir distresą.

Projekto uždaviniai:

1. Sukurti ir pritaikyti CP poveikio tyrimams naujo tipo tyrimų įrangą: 1) kontroliuojamos dujų fazes sudėties CP įrangą, nustatyti CP generuojamų RONS sudėties valdymo būdus, esant skirtingoms dujų fazės sudėties, slėgio ir drėgmės sąlygoms; 2) įrangą, įgalinančią nustatyti greitus CP sukeliamus sėklų EPR signalo pokyčius;

2. Nustatyti CP generuojamų reaktyvių dalelių bei jų derinių įtaką sėjamojo ridiko (Raphanus sativus) ir raudonojo dobilo (Trifolium pratense) sėklų dygimo kinetikai, EPR signalo pokyčių dinamikai, ROS generavimui dygstančiose sėklose, siekant nustatyti kritinius veiksnius ir sąlygas, lemiančias eustreso ir distreso atsaką.

3. Nustatyti CP dujų fazės komponentus, veiksmingiausius sukeliant sėklų fitohormonų (absciso rūgšties, giberelinų, auksinų, citokininų, jazminų ir salicilo rūgščių) kiekio pokyčius, įvertinant sukeliamų pokyčių dinamiką eustreso ir distreso atsakų atvejais.

4. Taikant proteomikos metodus (postransliacinių karbonilinimo modifikacijų tyrimus), nustatyti CP sužadinto eustreso ir distreso atsakui būdingus R. sativus baltymų karbonilinimo skirtumus, įvertinti jų sąsajas su RONS generavimo ir fitohormonų pokyčiais.

Tyrimo rezultatai bus svarbus naujoms fundamentalioms žinioms apie augalų adaptyvumą ir streso atsaką gauti, žiniomis pagrįstoms agrobiotechnologijoms kurti, sėklų apdorojimui skirtai CP įrangai tobulinti.

N - Gamtos mokslai / Natural Sciences
T - Technologijos mokslai / Technological sciences
Loading... 22 0 1000 0 false