Antibakterines medžiagas išskiriančių mikroorganizmų genetinis charakterizavimas, išskiriamų bakteriocinų ir kilerinių toksinų analizė


ES.jpg picture
Title
Antibakterines medžiagas išskiriančių mikroorganizmų genetinis charakterizavimas, išskiriamų bakteriocinų ir kilerinių toksinų analizė
Code
09.3.3-LMT-K-712-10-0235
Coordinator / VDU Representative
Start Date
2018-10-01
Expected Completion
2019-04-30
Status
Baigtas
Invitation / order of economic subject
Ne
Scope
Nacionalinis

Natūralių antimikrobines medžiagas išskiriančių mikroorganizmų paieška ir jų taikymo galimybių tyrimai yra aktualūs visame pasaulyje. Priklausomai nuo aplinkos sąlygų, mikroorganizmai adaptuojasi, dėl to atsiranda skirtingų padermių, kurios gali produkuoti skirtingomis savybėmis pasižyminčias antibakterines medžiagas. Todėl svarbu įvertinti išskiriamų bakteriocinų ir kilerinių toksinų antimikrobinį aktyvumą.

Projekto tikslas - genetiškai identifikuoti bakteriocinus ir kilerinius toksinus produkuojančius mikroorganizmus ir atlikti šių antibakterinių medžiagų analizę.

Pagrindinis projekto uždavinys - bakteriocinus ir kilerinius toksinus produkuojančių mikroorganizmų genetinis identifikavimas (DNR ekstrakcija, pradmenų parinkimas, padauginimas ir sekoskaita) ir jų produkuojamų antibakterinių medžiagų analizė naudojant kapiliarinės elektroforezės (KE), efektyviosios skysčių chromatografijos (ESC) ir dujų chromatografijos-masių spektrometrijos (DC-MS) metodus.

M - Medicinos ir sveikatos mokslai / Medical and health sciences
N - Gamtos mokslai / Natural Sciences
Loading... 22 0 1000 0 false