Filosofijos ir socialinės kritikos katedra

Name
Filosofijos ir socialinės kritikos katedra
Code
1007
Phone
(8 37) 209 961
Email
sptk@pmdf.vdu.lt
Address
V. Putvinskio g. 23-604, 44243
City
Kaunas
Country
Lithuania
Level
3
Research
Taip / Yes
Type
Katedra / Department
Filosfijos ir socialinės kritikos katedra fakultete buvo įsteigta 2016 m., reorganizavus Socialinės ir politinės teorijos bei Filosofijos katedras. Katedrai vadovauja prof. dr. Gintautas Mažeikis.

Katedroje plėtojamos filosofinės, socialinės ir politinės kritikos teorijos, analizuojamos šiuolaikinės socialinės ir politinės filosofijos teorijos, plėtojami tarpdisciplininiai politinės antropologijos ir politinės sociologijos tyrimai, politikos estetikos ir propagandos tyrimai, analizuojami atminties naratyvai ir ekologinės sąmonės veikla. Katedra daug dėmesio skiria ir kitamanystės istorijai ir jos formų analizei, disidentų ir egzilio Vidurio ir Centrinėje Europoje patirties studijoms, idėjų istorijai, filosofinei ir sociologinei literatūros ir kino kritikai.

Department of Philosophy and Social Critique is the youngest department of the faculty aimed at developing social and political critical studies in Lithuania as well as in Central Eastern and Northern Europe.

Scientific activity within the department is directed at analysing recent social, political and cultural transformations in Central Eastern Europe, including memories of its Soviet past and the dilemmas faced today.