Browsing by: Name
Now showing 1 - 20 of 168
Results Per Page
Sort Options
Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų katedra / Department of Agroecosystems and Soil SciencesDepartmentKatedra / DepartmentADMK mokslo kryptys: agroekosistemų tvarumas ir intensyvinimas ekologinėmis priemonėmis; klimato kaitos poveikio agroekosistemoms švelninimas ir adaptacija; sveikas dirvožemis ir augalai. Pasėlių, piktžolių ir dirvožemio ekologija; integruota augalų apsauga ir mityba; agrosistemų tyrimai ir biologinės įvairovės didinimas; žemės ir miškų ūkio kenksmingų organizmų biologijos, ekologijos ir žalingumo tyrimai.321 - Agronomijos fakulteto misija - kurti ir skleisti žemės ir maisto ūkio, gamtos išteklių tvaraus naudojimo žinias, sudaryti sąlygas šio sektoriaus lyderiams ugdytis ir tobulintis, siekti, kad kiekvienas žmogus turėtų kokybišką maistą bei pilnavertę gyvenimo aplinką darnoje su gamta. Fakultete yra virš 60 darbuotojų. Personalo sudėtyje – profesoriai, docentai, lektoriai, asistentai. Fakultete vykdomos 4 bakalauro ir 3 magistrantūros studijų programos, studijuoja virš 400 studentų. Studijos grindžiamos moksliniais tyrimais, kurių pagrindinės kryptys yra žemės ūkio augalų biologija, jų produktyvumo ir kokybės gerinimas.
499 - 2007 m. sausio 10 d. Europos Komisija pasiūlė išsamų priemonių paketą, skirtą naujosios Europos energetikos politikos kūrimui, siekiant kovoti su klimato kaita ir skatinti ES energetinį saugumą bei konkurencingumą. 2007 m. Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino Nacionalinę energetikos strategiją, kurioje numatytos konkrečios užduotys Lietuvos energetikai iki 2025 metų. Pagrindinis klasterio tikslas yra naujų fundamentinių ir taikomųjų mokslo žinių sukūrimas, kurios sudarytų mokslines prielaidas alternatyviai energijai tapti tvaria, konkurencinga ir patikima, didintų jos energetinį efektyvumą bei mažintų socialines įtampas. Galima išskirti kelias tyrimų kryptis: Vandenilio technologijos. Ypatingas dėmesys skiriamas moksliniams tyrimams vandenilio energetikai vystyti akcentuojant naujų technologijų vandeniliui gauti ir saugoti kūrimą. Skaitiniai metodai branduolio fizikoje. Šios krypties tyrimų tikslas yra lengvųjų branduolių reakcijų matematinis aprašymas bei atitinkamų kompiuterinių programų, skaičiuojančių branduolių parametrus, kūrimas. Elektromagnetinės spinduliuotės poveikis gyviesiems organizmams. Šios krypties tyrimų tikslas yra nustatyti elektromagnetinės spinduliuotės poveikį gyvųjų organizmų DNR struktūrai, įvertinti minimalias spinduliuotės dozes, kurios generuoja DNR pažaidas.
44 76 - Šio klasterio mokslininkai siekia tirti ir aprašyti Antikos ir Viduramžių visuomenėms būdingus mąstymo (filosofija, teologija, politinis mąstymas, istorijos filosofija) ir veiksmo (karyba, politika, teisė, institucijos, religingumas) pavidalus ir skirtingų kultūrinių tradicijų (helėniškoji, romėniškoji, hebraiškoji, krikščioniškoji, germaniškoji, baltiškoji, slaviškoji, skandinaviškoji, etc.) sankirtas bei abipusiai patiriamas įtakas..
85 Antropogeninių aplinkos pokyčių ir klimato poveikis gyviems organizmams / Effect of Anthropogenic Environmental Changes and the Climate to Alive OrganismsDepartmentKlasteris / ClusterKlasterio tikslas – ištirti gyvų organizmų reakciją į diferencijuotą ir kompleksinį antropogeninių ir gamtinių veiksnių poveikį, jų populiacijų ir bendrijų augimo, produktyvumo, struktūros, biologinės įvairovės ir būklės pokyčius, įvertinti įvairių ūkio šakų antropogeninio poveikio aplinkai ir klimatui mažinimo galimybes, didinant gamybos ir vartojimo ekologinį veiksmingumą ir siekiant darnesnio vystymosi. Įgyvendindami šį tikslą klasterio mokslininkai tiria ir analizuoja kintančios aplinkos veiksnių – aplinkos rūgštėjimo ir eutrofikacijos, didėjančios pažemio ozono koncentracijos, ultravioletinės spinduliuotės, geo-magnetinių audrų, saulės žybsnių ir klimato kaitos sąlygojamų padarinių – dažnėjančių sausrų, kaitros bei šalčio bangų, stiprėjančių vėjų poveikį ekosistemų augalijai ir gyvūnijai bei žmonių sveikatai. Daug dėmesio skiriama žemės ūkio augalų konkurencingumo ir jų prisitaikymo prie kintančios aplinkos ir klimato problemoms, Lietuvos pagrindinių medžių rūšių augimo ir sezoninio vystymosi pokyčių šylant klimatui tyrimams ir jų ilgalaikei prognozei pagal skirtingus klimato kaitos scenarijus. Tiriami gyvų organizmų morfometriniai, anatominiai, fiziologiniai ir biocheminiai rodikliai, atspindintys vykstančius pokyčius bei nustatomi efektyviausi biologiniai žymenys aplinkos pokyčių stebėsenai ir ksenobiotikų toksiškumui įvertinti. Siekiant praktinio tyrimo rezultatų pritaikymo, analizuojamos įvairių ūkio šakų antropogeninio poveikio aplinkai ir klimatui mažinimo bei darnesnio vystymosi galimybės.176 Aplinkos ir ekologijos katedra / Department of Environment and EcologyDepartmentKatedra / DepartmentAplinkos ir ekologijos institutas vykdo ekologijos ir aplinkotyros, aplinkos inžinerijos, chemijos inžinerijos, agronomijos bei miškotyros krypčių aukšto lygio mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą ekologijos ir aplinkos mokslų tematikoje; rengia mokslininkus ir vykdo ekologijos ir aplinkotyros, aplinkos inžinerijos doktorantūros studijas, dalyvauja agronomijos ir miškotyros krypčių doktorantūros studijose.204 40 270 - Arboretumas (lot. arbor – medis, arboretum – medžių sodiniai) yra mokslo ir studijų padalinys, kaupiantis vietinius savaiminius ir svetimžemius introdukuotus sumedėjusius augalus – medžius, krūmus, krūmokšnius, lianas ir jų bendrijas moksliniams tyrimams, studijų programų vykdymui, eksponavimui, visuomenės švietimui, architektūriniam dekoratyviniam puošimui, pažintinei rekreacijai.
34 - Klasterio tyrimų tikslai yra analizuoti asmens psichosocialinio funkcionavimo raidą skirtingų psichologijos teorijų aspektais, kompleksiškai nagrinėti rizikos veiksnius ir elgesį, kurie daro įtaką asmens psichosocialinei adaptacijai organizacijose, ugdymo ir sveikatos institucijose. Mokslininkai nagrinėja pozityviuosius veiksnius, lemiančius sėkmingą psichosocialinę adaptaciją ir psichikos sveikatą kintančioje visuomenėje, kuria ir vysto psichologinio poveikio ir įvertinimo metodus, sveikatos stiprinimo ir ligų profilaktikos strategijas. Plėtojant mokslinę temą ir diegiant mokslinių tyrimų rezultatus praktikoje, vykdomi arba partnerių teisėmis dalyvaujama įvairiuose moksliniuose projektuose. Moksliniai tyrimai vykdomi kartu su Nebraskos universitetu, Šiaurės Karolinos, Greensboro universiteto mokslininkais. Planuojami moksliniai tyrimai ir projektai bendradarbiaujant su Dom Afonso universitetu, Portugalija, Reabilitacijos ir sveikatos psichologijos centru, Šveicarija.
99 Augalų biologijos ir maisto mokslų katedra / Department of Plant Biology and Food SciencesDepartmentKatedra / Department291 - Azijos studijų centras yra vienas iš Vytauto Didžiojo universiteto tyrimų centrų, kurio pagrindas – daugiadisciplinių regioninių žinių sklaida. Centro tyrimų regionas yra Azija. Tyrinėjimai atliekami humanitarinių ir socialinių mokslų srityse, ypatingą dėmesį skiriant šiuolaikinės Azijos politikos, ekonomikos, visuomenės ir kultūros kryptims. Šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas Rytų Azijos regionui (Japonija, Korėja ir Kinija), bet ateityje planuojama išplėsti tyrinėjimų ribas į Pietvakarių, Vidurinės, Pietų ir Pietryčių Azijos regionus.
55 - Bandymų stotis yra neakademinis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos padalinys, tenkinantis mokslo ir studijų reikmes. Bandymų stoties misija - plėtoti fundamentinius ir taikomuosius tyrimus prioritetinėse žemės ūkio mokslo srityse, ypatingą dėmesį skiriant tyrimų aktualumui, jų svarbai Lietuvos žemės ūkiui ir ekonomikai. Kurti ir skleisti pažangiausias biologines, žemės ūkio išteklių darnaus naudojimo bei plėtros žinias ir patirtį. Pagrindinės Bandymų stoties funkcijos: 1. Sudaryti sąlygas vykdyti fundamentinius ir taikomuosius žemės ūkio mokslo tyrimus Universiteto mokslininkams; 2.Skleisti žemės ūkio mokslo ir technologijų naujoves; 3.Sudaryti palankias sąlygas ir galimybes bandymų vykdytojams naudotis stoties įranga, laboratorijomis, technika ir inventoriumi bei pagalbinio personalo paslaugomis; 4.Teikti studentams techninę ir metodinę pagalbą, sudaryti jiems sąlygas Bandymų stotyje mokytis žemės ūkio technologijų, atlikti mokomąsias praktikas; 5.Teikti pagalbą Universiteto mokslininkams organizuojant bandymų apžiūras, lauko dienas, konferencijas, seminarus, pasitarimus; 6.Dalyvauti bakalaurų, magistrantų, doktorantų mokslo ir studijų procese; 7.Teikti konsultacijas žemės ūkio specialistams, ūkininkams.
35 Bažnyčios santykiai su valstybe ir visuomene Lietuvoje / The Church’s Relations with the Government and Society in LithuaniaDepartmentKlasteris / ClusterKlasterio tikslas – vykdyti Lietuvos krikščioniškų bažnyčių santykių su valstybe ir visuomene tyrimus praeityje ir dabartyje. Tyrimų objektas koncentruojamas į Vidurio Lietuvos ir Sūduvos regionus. Tiriama parapijų raida ir dvasingumas, sakralinis menas, etnokrikščioniškoji ir modernioji religinė kultūra, Bažnyčios santykiai su įvairiais visuomenės sluoksniais ir politinėmis organizacijomis, religijos kaip pasaulėžiūros poveikis žmogaus, visuomenės ir valstybės raidai nuo viduramžių iki dabarties. Klasterio dalyviai studentams skaito Bažnyčios istorijos, Lietuvos Katalikų bažnyčios istorijos, Bažnyčios ir visuomenės santykių Lietuvoje, Europos kultūros istorijos, Religijotyros, Pasaulio religijų muzikos, Krikščioniškosios archeologijos kursus.62 - Bibliotekos misija – užtikrinti efektyvias, aukšto lygio paslaugas, susijusias su universiteto leidyba bei prieigos organizavimu universiteto bendruomenės nariams prie studijoms, mokslui, profesinei kvalifikacijai įgyti reikalingų informacijos išteklių.
158 146 - Bioekonomikos plėtros fakultetas – vienas didžiausių VDU Žemės ūkio akademijos fakultetų, lyderiaujantis bioekonomikos plėtros, regionų ir kaimo plėtros vietovių darnaus vystymosi tyrimuose bei studijose, jungiantis studentų, mokslininkų, verslo, valdžios ir visuomenės bendruomenę fakulteto misijai, vizijai įgyvendinti.
611 135 - Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos tyrimų institutas yra akademinis padalinys, kurio pagrindiniai tikslai yra inicijuoti ir koordinuoti tarpdisciplininius tyrimus skirtus bioekonomikos sektoriams, plėtoti aukšto tarptautinio lygio tarpdisciplininius mokslinius tyrimus, prisidėti prie mokslininkų rengimo bei mokslo ir studijų vienovės užtikrinimo.
55 Biofizika bionanotechnologijai ir biomedicinai (BIOMEDTECH) / Biophysics for Bio-nanotechnology and Biomedicine (BIOMEDTECH)DepartmentKlasteris / ClusterTyrimų kryptys. Fundamentiniai tyrimai: modeliuoti ir eksperimentiškai tirti stiprių elektrinių laukų poveikį ląstelių membranoms bei su jomis susietoms fazėms: elektroporacijos bei molekulių pernašos mechanizmus, elektrocheminius procesus, vykstančius aukštosios įtampos impulsų metu, bei jų pasekmes, antinavikinių sistemų (elektrinio impulso ir bleomicino, vitaminų C ir K3 mišinio) veikimo mechanizmus, tarpmolekulines sąveikas elektriniuose laukuose ir be jų. Metodiniai darbai: kurti naujas, įsisavinti, bei tobulinti jau naudojamas ląstelių elektroporacijos ir su ja susijusių reiškinių tyrimo metodikas. Taikomieji darbai: fundamentinių tyrimų pasiekimus taikyti navikų ir genų terapijoms, maisto produktams apdoroti, mikroorganizmams inaktyvuoti, kuriant ir tobulinant bionanotechnologijas. Tyrimai atliekami in vitro su keliais navikinių ir nenavikinių ląstelių tipais. Intensyviai bendradarbiaujama su kitų Lietuvos institucijų bei Olandijos, Prancūzijos, Ukrainos bei JAV mokslininkais. Klasterio mokslininkai dažnai kviečiami pristatyti tyrimų rezultatus tarptautinėse konferencijose, publikuoja straipsnius leidiniuose, referuojamuose ir turinčiuose citavimo indeksą duomenų bazėje „Thomson Reuters Web of Knowledge“ bei tarptautiniu mastu pripažintų mokslo leidyklų leidžiamuose straipsnių rinkiniuose.37