„Creativity Lab“: Tauragėje – moksleivių verslumo ugdymas

Gruodžio 6 d. baigėsi pirmasis Tauragės rajono savivaldybės inicijuoto ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centro įgyvendinto projekto „Creativity Lab“ ciklas, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių entrepreneriškos asmenybės kompetencijas.

Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis akcentavo, kad šis projektas naudingas tiek jaunimui, tiek universitetui ir tikisi, kad planuojantys išvykti ar jau išvykę jaunuoliai, grįš į miestą bei prisidės prie Tauragės miesto ekonomikos lygio kėlimo.

Tris mėnesius trukusiame projekte dalyvavo 50 moksleivių iš šių Tauragės rajono mokyklų: „Versmės“ gimnazijos, „Žalgirių“ gimnazijos, Skaudvilės gimnazijos, Žygaičių gimnazijos bei Kauno Kolegijos Tauragės skyriaus. Iššūkius komandoms pateikė tokios įmonės ir organizacijos kaip Tauragės industrinis parkas, Lietuvos ekonominės plėtros agentūra VšĮ „Versli Lietuva“, baldų gaminimo ir projektavimo įmonė UAB „Alantas“ bei vaizdo įrašų gamybos paslaugų teikėjas UAB „Wide Wings“.

Viso projekto metu dalyviai kiekvieną savaitę tikosi su centro koordinatoriais ir kūrybinių dirbtuvių metu, naudodami skirtingas metodikas, gilinosi į pateiktas užduotis. Pirmasis projekto etapas baigėsi moksleivių susitikimais su įmonių atstovais bei idėjų pristatymais. Gruodžio 6 d. vykusioje šventėje Tauragės rajono savivaldybėje, dalyviams buvo įteikti baigimo diplomai.

VšĮ „Versli Lietuva“ smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto vystymo grupės vadovė Jolanta Miloš pasidžiaugė, kad pateiktą užduotį analizavusi moksleivių komandą į ją pažvelgė kitu kampu ir viliasi, kad naujos įžvalgos bus stimulas organizacijos pokyčiams. Vadovė teigia, kad tokie projektai skatiną jaunimą ne tik galvoti idėjas, bet ir skatina jas įgyvendinti.

Antrasis projekto etapas prasidės moksleivių atranka 2018 m. sausio mėnesį ir tęsis iki gegužės mėnesio.