Žiniasklaidos atstovus mokys profesionaliai ir etiškai informuoti apie politinius įvykius

Sausio 22 – 23 d. „Transparency International“ Lietuvos skyrius kviečia dalyvauti žiniasklaidos atstovų mokymuose „Kaip profesionaliai ir etiškai informuoti apie politinius rinkimus?“, kuriuos ves žiniasklaidos atstovų mokymų vadovas bei konsultantas, daugiau kaip 16 metų „Reuters“ agentūros korespondentu buvusioms Tarybų Sąjungos šalims dirbęs Anatolis Verbinas.

Anatolis Verbinas intensyviai veda mokymus įvairiose šalyse nuo 2002 metų. Tarp jo mokymų klausytojų – tokios organizacijos kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija, „Reuters Foundation“, Europos žurnalistikos centras, Eurazijos fondas, UNICEF, USAID, IREX, naujienų agentūros „RIA Novosti“ ir „Interfax“.

Sausio 22 – 23 d. vyksiančių Anatolio Verbino mokymų metu bus atliekamos simuliacijos: žurnalistai – mokymų dalyviai ruošis įsivaizduojamoje šalyje vyksiantiems rinkimams, analizuos ir diskutuos apie mokymų vadovo pristatomas priešrinkimines ir rinkimų situacijas, taip pat mokysis rašyti  analitinį straipsnį. Mokymų pabaigoje dalyviai atliks praktines užduotis žurnalistų darbo etikos klausimais. Simuliuotas situacijas bei atliktas užduotis mokymų dalyviai aptars kartu su mokymų vadovu.

Mokymai vyks sausio 22 d. 11.00 – 19.15 val. ir sausio 23 d. 9.00 – 17.00 val. Vytauto Didžiojo universiteto distancinio mokymo klasėje (K.Donelaičio g. 52-314).

Nemokami mokymai vyks rusų kalba (mokymų vadovas kalba ir angliškai, tad dalyviai galės bendrauti ir angliškai, tačiau užduotys bus atliekamos rusų kalba). Ne Kaune gyvenantiems mokymų dalyviams bus suorganizuota vienos nakties nakvynė (iš sausio 22 d. į sausio 23 d.).

Į mokymus žurnalistus kviečiame registruotis iki sausio 17 dienos elektroniniu paštu milda@transparency.lt. Šiuo adresu dalyvius prašytume išsiųsti užpildytą registracijos anketą (ją rasite čia). Dalyvių skaičių ribotas – mokymuose galės dalyvauti iki 20 dalyvių.

Smulkesnės informacijos teirautis: (5) 212 69 5, milda@transparency.lt.

Žiniasklaidos atstovų mokymai yra „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyvos „Žurnalistų pusryčiai“ dalis. Mokymų partneriai – Vytauto Didžiojo universitetas, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga.