Vyto rekomendacijos laisvalaikiui Kaune (kovo 25 – balandžio 1 d.)

Pavasaris vis dar nenori nugalėti sniego, tačiau vis daugiau matau vaikštančių prie Nemuno, besifotografuojančių. O mano draugė Ieva vis sėdi prie knygų… Nesifotografuoja su manimi. Kai sušals rankos spaudant fotoaparato mygtuką, nepamirškite, kad šiame laiške siūlau daug įdomių renginių.

PENKTADIENIS (kovo 25)

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Koncertas „Neatpažinti kalbėjimai smuikui ir fortepijonui“. Koncerte bus atliekami dviejų šiuolaikinių kompozitorių John Coriglian (JAV) ir William Walton (DB) kūriniai.

18:00 Džiazo palėpė (Kęstučio g. 6)
Senas geras primirštas festivalis „Centras“, kuriame visai neprimirštas Psilikono teatras ir AVASPO.

Ryšių istorijos muziejus
Grupės „Stipriai kitaip“ koncertas.

20:00 Restoranas „Abato menė“
Bolšūn Michalil smuiko koncertas. Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS (kovo 26)

12:00 VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6)
Vyks ketvirtasis aplinkosauginio švietimo seminaras. Jo metu LR Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Selemonas Paltanavičius kalbės apie Lietuvos biologinę įvairovę, jos kitimą, apsaugos problemas bei perspektyvas Lietuvoje.

17:00 TJA Kauno skyrius (Savanorių pr. 66–220)
TJA Kauno skyrius visus kviečia į socialinį vakarą, kurio metu kalbėsime ir diskutuosime apie transvestitus. Bandysime pažvelgti į paslaptingą ir intriguojantį persirenginėjimo kitos lyties drabužiais pasaulį.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis.
Giedriaus Kuprevičiaus karilijono koncertas „Kitokie varpai“. Nemokamai.

18:00 BLC Verslo lyderių centras
Šokio teatro AURA spektaklis „Apie mus“ (chor. Anna Maria Krysiak). 30 Lt / 20 Lt studentams ir moksleiviams

22:00 Antipop’s
Sunkiosios muzikos koncertas, kuriame pasirodys dvi grupės iš Panevėžio: „Night“ ir „Bad X Blend“. Nemokamai.

SEKMADIENIS (kovo 27)

16:00 Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis
Giedriaus Kuprevičiaus karilijono koncertas „Kitokie varpai“. Nemokamai.

18:00 BLC Verslo lyderių centras

Migdolas
Kiekvieną sekmadienį – tango pamokos.

PIRMADIENIS (kovo 28)

VDU Donelaičio g. 52–101
Viešą paskaitą „Baltų tautinio sąmonėjimo skirtumai ir jų įtaka dabarties politikai" skaitys kalbininkas, VDU Letonikos centro vadovas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Alvydas Butkus.

ANTRADIENIS (kovo 29)

PC Akropolis, Forum Cinemas Kaunas
Puikus Lone Scherfig filmas „Vilburas nori mirti“. Kaina 16 Lt.

VDU (Gedimino g. 44-202)

Viešas seminaras „Lietuva kaip Baltarusijos veidrodis“. Dalyvauja prof. Gintautas Mažeikis, doc. Andžej Pukšto, prof. Šarūnas Liekis. Organizuoja Kauno "Santaros-Šviesos" klubas ir VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas.

18:00 VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7)
Vyks labdaros koncertas, kurio metu bus renkamos aukos Japonijos žmonėms paremti. Daug paramos Lietuvai suteikusiai Japonijai šiandien svarbi mūsų pagalba!

TREČIADIENIS (kovo 30)

VDU PMDF (Gedimino g. 44–203)
VDU lankysis VDU Garbės daktaras, universiteto tarybos pirmininkas,  Prezidentas Valdas Adamkus. Susitikimo su studentais metu Valdas Adamkus skaitys paskaitą tema „Lietuvos užsienio politika: kur link einame?“, kurioje dalinsis  įžvalgomis apie dabartines Lietuvos užsienio politikos kryptis bei ateities perspektyvas.

Kauno filharmonija
Kosto Smorigino ir Olego Ditkovskio koncertas. Kainos nuo 23 iki 53 Lt.

Girstučio kultūros centras
Teatras „Kitas kampas“. Vyksta improvizuotas spektaklis. Nėra pjesės, nėra režisieriaus, nėra išmokto mintinai teksto ir mizanscenų.Veiksmas vyksta spontaniškai, gyvai, viskas kuriama ir atliekama tuo pat metu, čia ir dabar. Žiūrovai, daugiausia jaunimas arba pagyvenę jaunos sielos žmonės juokiasi, verkia, sulaiko kvapą iš smalsumo ir stingsta iš siaubo. Visas teatras, tie kurie scenoje ir tie kurie salėje apsijungia vykstančiame kūrybiniame procese į vieną pulsuojantį organizmą vibruojantį iš džiaugsmo.

Punto Pizza
Graži trečiadienio tradicija – protų mūšiai. Suburk komandą ir dalyvauk. Būna linksma.

20:00 Knaipė „Suflerio būdelė“
Tradicinis draugų muzikos vakaras. Nemokamai.

KETVIRTADIENIS (kovo 31)

16:00 Lietuvių išeivijos institutas (S. Daukanto g. 25)
Legendinio Amerikos lietuvių režisieriaus Jono Meko filmo  „Ar buvo karas?“  I-osios dalies peržiūra. Filme užfiksuoti unikalūs kadrai iš lietuvių diasporos Jungtinėse Valstijose gyvenimo po Antrojo pasaulinio karo.

KTU aula (A. Mickevičiaus g. 37)
Frankofonijos mėnesio užbaigtuvės. Prancūzijos ambasadoriaus J.E. p. François LAUMONIER ir Vokietijos ambasadoriaus J.E. p. Hans Peter ANNEN paskaita prancūzų kalba „Prancūzijos ir Vokietijos susitaikymas. Europos statyba“ (verčiama į lietuvių kalbą). Po paskaitos Sabina Martinaitytė ir VDU Muzikos akademijos studentai, tarptautinių konkursų laureatai Jomantė Šležaitė, Andrius Apšega ir Mangirdas Dapkus atliks koncertą. Akomponuos Audronė Eitmanavičiūtė.

19:00 Kauno valstybinis lėlių teatras
Je t’aime: Autorinių baladžių atlikėjas, dainininkas Vygantas į romantišką muzikinių garsų kelionę šįkart pakvietė du scenos draugus – jauną, charizmatišką džiazo atlikėją Eveliną Sašenko ir prancūzų aktorių, komiką, dainininką Laurent Secco.

22:00 Knaipė „Suflerio būdelė“
D-Pulse (Nang, Gomma, Theomatic),Martin Virgin & St. Stereo (Love In Slow Motion), Antanas Gustaitis (Deep Tuesdays). Kaina 10 Lt.

PENKTADIENIS (balandžio 1)

Kaune prasideda festivalis „Kino pavasaris“