Vyksta Tarptautinis Kauno kino festivalis

Istoriniame „Romuvos“ kino teatre atidarytas jau šeštasis Tarptautinis Kauno kino festivalis – Jį pradėjo garsios šveicarų režisierės Ursulos Meier filmas „Sesuo“. Festivalio partneris Vytauto Didžiojo universitetas kviečia į įspūdingą kino šventę, kurioje šį sykį – daugiau nei 120 filmų.

Rinktiniai naujausi filmai, retrospektyvos ir specialiosios programos šiemet dvylika dienų rodomos ne tik kino teatre „Romuva“, bet ir M. Žilinsko dailės galerijos kino salėje, „Žalgirio“ arenoje bei VDU menų galerijoje „101“.

„Festivalio kuriama atmosfera kviečia kartu stabtelti, įvertinti, pamedituoti. Kinui, kuris veikia kiekvieno iš mūsų jausmus, kuris įkvepia, ir atmintyje išlieka ilgam, reikia turėti laiko. Tad sustokime bent akimirkai ir raskime laiko gero filmo seansui!“, – festivalio organizatorius bei žiūrovus sveikina Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Tarptautinio Kauno kino festivalio atidaryme lankėsi ir su žiūrovais susitiko filmo „Sesuo“ režisierė Ursula Meier. Šilta, jaudinanti ir poetiška drama „Sesuo“ – antrasis pilnametražis vaidybinis šveicarų režisierės filmas, pasakojantis apie dvylikamečio Simono ir jo bedarbės sesers Luizės gyvenimą Šveicarijos pramoniniame mieste. Kiekvieną dieną berniukas keltuvu užkyla į slidinėjimo rojų ir ten patiria įvairius nuotykius, leidžiasi į suaugusiųjų pasauliui būdingus išgyvenimus bei atranda savitą brandos kelią.

Jau pirmosiomis festivalio dienomis gero kino mylėtojai buvo kviečiami į susitikimus ir su kitais kino kūrėjais. Rugsėjo 27 d. „Romuvos“ kino teatre buvo galima susipažinti su latvių režisieriaus bei scenaristo Aiko Karapetiano filmu „Žmonės ten“ bei pabendrauti su pačiu kūrėju. Atviroje priemiesčio dramoje „Žmonės ten“ apmąstoma aplinkos įtaka asmenybei.

Tą pačią dieną M. Žilinsko dailės galerijoje svečiavosi net du režisieriai.  Iš Estijos atvykęs Peeteris Simmas pristatė filmą „Vieniša sala“ – tai šiuolaikinis daugiasluoksnis kino pasakojimas apie intriguojantį meilės trikampį. Žiūrovai turėjo progą susitikti ir su latvių režisieriumi Jevgenijumi Paškevičiumi. „Golfo srovė po ledkalniu“ – antrasis šio kino kūrėjo vaidybinis filmas, kuris festivalio žiūrovus įtraukė į  tris dramatiškai susipynusias istorijas. Pagrindinė herojė, nemirtingoji Lilit, klajojanti laike ir erdvėje su savo demoniška misija.

Pirmosiomis festivalio dienomis žiūrovai kviečiami pamatyti  portugalų kino kritiko, kultinio autoriaus Miguelio Gomeso filmą „Tabu“. Už meninį novatoriškumą Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje apdovanota juosta „Tabu“ – tai lyriška ir metaforiška drama apie meilę ir nusikaltimą kolonializmo laikais, išsiskirianti drąsia struktūra, kuri peržengia tradicines žanrų ribas ir laužo kino pasakojimo taisykles.

Dar vienas filmas, kurio nederėtų praleisti – „Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio“. Viskas šioje kino juostoje prasidės ketvirtadienį ir truks lygiai keturias dienas.  Ilgos kelionės metu vienišame peizaže ir uždaroje mašinos erdvėje ims skleistis vienos šeimos nesutarimai, kurie pamažu virs paskutiniu atsisveikinimu.

Abi šias kino juostas Kaune galima išvysti rugsėjo 27–28 d. kino teatre „Romuva“ ir M. Žilinsko dailės galerijoje.

Šeštasis Tarptautinis Kauno kino festivalis šiemet vyksta rugsėjo 26 – spalio 7 dienomis Kaune.  Spalio 1–10 dienomis festivalis lankysis Vilniuje, kino centre „Skalvija”, Šiuolaikinio meno centre, spalio 9–13  dienomis – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre,  spalio 11–13 dienomis – Šiauliuose, „Polifonijos” salėje,  ir spalio 16–20  dienomis – Panevėžyje, kino teatre „Garsas“.