Vyksta priėmimas į jungtinę studijų programą MIREES

Skelbiamas priėmimas į pirmąją Lietuvoje jungtinę tarptautinę magistrantūros studijų programą „Rytų Europos studijos ir tyrimai“ (angl. Interdisciplinary Research and Studies on Eastern Europe – MIREES), kurią rengia VDU, Bolonijos (Italija), Budapešto (Vengrija) ir Sankt Peterburgo (Rusija) valstybinis universitetas. Paraiškos priimamos iki rugsėjo 18 d.

Jungtinėje studijų programoje MIREES magistrantai studijuoja tarptautinių santykių ir politikos, ekonomikos, istorijos, antropologijos, kultūros studijų dalykus, mokosi užsienio kalbų. Baigusieji MIREES programą išmano politinę, istorinę, socialinę ir ekonominę raidą Rytų ir Vidurio Europos regione, geba orientuotis politiniame pasaulio ir regiono kontekste, išmano šiandieninę regionų situaciją ir jų sąveiką su tarptautinėmis organizacijomis, puikiai moka anglų ir bent vieną regiono kalbą.

Pirmaisiais metais studijuojama Bolonijos universitete Italijoje. Trečiajam semestrui studentai renkasi Vytauto Didžiojo, Sankt Peterburgo arba Corvinus (Budapešto) universitetą. Paskutinysis studijų semestras skirtas baigiamojo darbo rengimui. Neretai studentai atlieka praktiką įvairiose institucijose, įgydami darbo rinkoje reikalingų įgūdžių.

Programos įgyvendintojai rūpinasi mobilumo stipendijomis, dalies studijų įmokos dengimu, integracinėmis programomis užsienio universitetuose.

MIREES – tai kokybiškos, tarptautiniu mastu pripažintos studijos prestižiniuose universitetuose. Absolventams suteikiami jungtinio laipsnio diplomai. Tarptautiniai ir Lietuvos ekspertai programą įvertino teigiamai, ji akredituota 6 metams.

Programos absolventai studijuoja Kembridžo, Oksfordo ir kitų Europos universitetų doktorantūrose, užima atsakingus postus savo šalyse, dirba prestižiniuose universitetuose, Europos Komisijos tarnybose, tarptautinėse kompanijose.

Stojimas į MIREES programą vykdomas iki rugsėjo 18 d.

Daugiau informacijos

MIREES tinklalapis

• Tarptautinių programų vadovė Jurgita Pilipaitytė j.pilipaityte@hmf.vdu.lt

Humanitarinių mokslų fakultetas, K. Donelaičio g. 52-210(8 37) 327 828