Vyks vieša paskaita apie Lietuvos užsienio politiką

Balandžio 27 d., trečiadienį, 11:15 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (PMDF) (Gedimino g. 44,203) vyks žurnalisto, politikos veikėjo, Lietuvos Respublikos (LR) Seimo nario Audroniaus Ažubalio vieša paskaita „Lietuvos užsienio politikos realijos ir perspektyvos“.

Lietuva yra aktyvi tarptautinės bendruomenės narė, aktyviai dalyvauja tarptautinių organizacijų veikloje ir taip siekia užtikrinti valstybės saugumą nuo bet kokių išorinių grėsmių. Lietuva remia demokratijos plėtrą savo geopolitinėje aplinkoje, puoselėja demokratines vertybes ir teises.

Pagrindiniai Lietuvos užsienio politikos prioritetai yra išorės saugumas, branduolinės saugos užtikrinimas, žmogaus teisės, vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai. Pastaraisiais metais, dėl didėjančio valstybės sienų pažeidžiamo, karinių konfliktų Europos Rytuose, įvairių ekonominių ir emigracijos krizių vis sunkiau atsakyti, kokios Lietuvos užsienio politikos perspektyvos.

Audronius Ažubalis yra ilgametinis Seimo narys,  buvęs užsienio reikalų ministras.  1999 m. apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu, 2003 m. – Lietuvos Respublikos pakvietimo į NATO atminimo ženklu, 2007 m. – Ukrainos 3-iojo laipsnio ordinu „Už nuopelnus“.

audronius_azubalis