Vyks politologo prof. Lauro Bielinio knygos pristatymas

Birželio 1 d., ketvirtadienį, 18 val., Leonido Donskio bibliotekoje (V. Putvinskio g. 23, I a.) vyks VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Filosofijos ir socialinės kritikos katedros profesoriaus Lauro Bielinio naujausios knygos pristatymas.

Monografijos „Kairieji jaunahėgelininkai: tarp romantizmo ir diktatūros“ tikslas yra parodyti, kaip užgimė ir kokia logika vadovaujantis XIX a. pradžioje susiformavo politinio radikalumo poreikis, greitu laiku transformavęsis į radikalias ideologijas, kurios XIX a. pabaigoje ir XX amžiuje tapo esminėmis ir nulėmė daugelio istorinių procesų eigą. Ši knyga parodo radikalių politinių doktrinų susiformavimo priežastis ir raidos istoriją.

Knygoje atskleidžiama, kairiųjų jaunahėgelininkų argumentų visuma, suformuota Berlyno „Daktarų“ ar „Kavos“ kubų, o po to ir „Laisvųjų“ klubo diskusijų terpėje praktiškai nulėmusi vėliau atsirasiančių radikalių politinių teorijų kontūrus.

Knygos pristatyme dalyvaus VDU prof. Lauras Bielinis, prof. Gintautas Mažeikis, lekt. Algirdas Davidavičius.