Vyks „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ projekto pristatymas

Ruošdamiesi artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir minėdami Piliakalnių metus, VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ kviečia į projekto „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ baigiamąjį vakarą.

Gruodžio 1 d., 16 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-414) studentai pristatys filmą apie tai, kaip keliavo piliakalnių papėdėmis ieškodami Lietuvos istorijos ir jos sąsajų su dabartimi kartu siekdami supilti piliakalnį savyje.

Projektas „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ – nepilnus metus vykdytas studentų projektas, kurio metu keliauta po Lietuvos miestelius, lankomasi ant piliakalnių, bendruomenių kultūros centruose parodoma poetinė programa „…šviesa nuo Kernavės piliakalnių“. Su vietos žmonėmis organizuoti pokalbiai: svarstomos istorijos ir dabarties sąsajos, piliakalnio reikšmė šių dienų žmogui, ieškota ženklų, atskleidžiančių savitą vietos dvasią, regiono tapatybę, Tėvynės svarbą. Studentų programa skatino pažvelgti į kultūrinį paveldą, kelti klausimus apie tai, kokie istoriniai pasakojimai gali būti aktualūs šiandien, taip kartu stiprinant ir tautinę savimonę. Piliakalnis šiame lauke suvoktas kaip Lietuvos istorijos metonimija. Išvykų metu įrašinėti pasakojimai bei rinkta įvairi vaizdinė medžiaga sutalpinta į dokumentinį filmą „Piliakalnio papėdėje“.

Po filmo peržiūros – studentiški pamąstymai nusileidus nuo piliakalnio. Akiratį „Nuo piliakalnio – iki Olimpo ir piramidžių“ atvers dėstytojas Sigitas Lūžys.

Daugiau informacijos renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.