Vyks bibliotekos informacijos išteklių pristatymas

VDU Biblioteka kviečia dėstytojus į bibliotekos informacijos išteklių pristatymą sausio 30 d., pirmadienį, 15 val. K. Donelaičio g. 52-221 aud.

Informacijos išteklių paieška Universiteto virtualioje bibliotekoje ir prenumeruojamose duomenų bazėse (1,5 ak. val.)

Pristatymo tikslas – supažindinti su Universiteto virtualiąja biblioteka, elektroninių dokumentų talpykla (VDU ePub), Universiteto licencijuojamomis duomenų bazėmis ir kitais informacijos ištekliais, paslaugomis, prieigos ir naudojimosi būdais.

Vytauto Didžiojo universiteto virtualioji biblioteka – tai vieno langelio principu organizuota paieškos sistema, leidžianti ieškoti informacijos Universiteto bibliotekos kataloguose ir duomenų bazėse, Universiteto el. dokumentų talpykloje, prenumeruojamose duomenų bazėse ir kt. ištekliuose. Licencijuojamos (prenumeruojamos) duomenų bazės Universiteto bendruomenei teikia prieigą prie visateksčių mokslo žurnalų (34 tūkst.), knygų (177 tūkst.), konferencijų pranešimų, laikraščių, garso, vaizdo, grafinių ir kt. dokumentų.

Licencijuojamomis duomenų bazėmis galima naudotis ne tik universiteto intranete, bet ir išš namų, kitų nutolusių kompiuterių. Duomenų bazėse esančią informaciją galima skaityti ekrane, kopijuoti, spausdinti, atsisiųsti, išsisaugoti (nepažeidžiant autorių teisių), susikurti vartotojo aplinką, straipsnį išsiversti į kitą kalbą, klausytis įgarsinto dokumento.