Vyko derybos dėl partnerystės su Taivano universitetais

Vasario 17–23 d. VDU delegacija, kurią sudarė PMDF dekanas prof. Š. Liekis, Tarptautinių ryšių tarnybos direktorė Z. Baltrėnienė, HMF Filosofijos katedros dėstytoja doc. A. Budriūnaitė ir  Azijos studijų centro vadovas dr. A. Zykas, lankėsi trijose mokslo institucijose Kinijos Respublikoje (Taivane) – Nacionaliniame politikos mokslų (Chengchi) universitete (NCCU), Tamkango ir Providence universitetuose. VDU atstovai aptarė galimybes kurti bendrą Rytų Azijos regiono jungtinių studijų programą, diskutavo dėl studentų bei dėstytojų mainų, bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityse.

„Pagrindiniai delegacijos tikslai buvo keli. Vienas iš jų – galimybės išplėsti studentų ir dėstytojų mainus pasirašant naujas partnerystės sutartis. Šiuo metu VDU turi tik vieną sutartį Taivane su Providence universitetu, kur jau prasidėjo studentų mainai. Tačiau augant VDU studentų susidomėjimui Kinija ir kinų kalba, o taip pat pradedant vykdyti Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bakalaurinę programą, būtina plėsti studentų mainus ir užtikrinti geresnę studijų kokybę VDU, kviečiant dėstytojus iš Taivano. Džiaugiamės, kad mums šis tikslas pavyko. Tiek iš NCCU, tiek iš Tamkango universiteto susilaukėme pasiūlymų pasirašyti šias sutartis ir tikimės, kad tai įvyks artimiausiu metu“, – sako vienas delegacijos narių A. Zykas.

Universitetai ne tik domėjosi VDU studentų studijomis pas save, bet ir savų studentų siuntimu į VDU. Partneriai domėjosi VDU vasaros mokyklomis, stebėjosi anglų kalba dėstomų kursų ir programų gausa.

Sėkmingos buvo ir derybos dėl tarptautinių jungtinių tyrimų projektų. Lankantis NCCU Taivano ir Kinijos studijų centruose, susitinkant su kitų universitetų dėstytojais, kilo idėjų dėl bendrų tyrimų tematikų, bendrai organizuojamų tarptautinių konferencijų ir publikacijų. Tamkango ir Providence universitetai taip pat parodė didelį susidomėjimą kartu kurti jungtinę Rytų Azijos regiono studijų programą ar prisijungti prie jau kuriamos naujos programos su kitais partneriais.

Stažuotė vyko finansuojant Europos Sąjungos projektą „Galimybių studija Azijos studijų tarptautiškumo plėtrai VDU”. Pagrindinis projekto tikslas – ištirti jungtinių Rytų Azijos regiono studijų programos galimybes ir pasirašyti su tuo susijusius memorandumus su galimais partneriniais universitetais. Paruošta galimybių studija padės ne tik išsiaiškinti JSP rengimo galimybes ir poreikį, bet ir bus visapusiškai naudinga dėl naujai užmegztų ryšių, aptartų kitokio bendradarbiavimo (akademiniai mainai, jungtiniai tyrimai bei projektai) galimybių. Dėstytojai stažuočių metu užmegztus kontaktus galės palaikyti bei plėtoti, taip pat inicijuoti tolimesnį bendradarbiavimą įvairiose mokslinėse srityse.

Nuotraukų iš delegacijos vizito Providence universitete galima pamatyti čia.