Vokietijos menininkai kuria spektaklį su VDU studentais

Šią savaitę VDU vaidybos studijos programos rėmuose vyksta užsiėmimai, kuriuos veda vokiečių menininkai. Svečiai kartu su VDU ir kitų universitetų atstovais bei menininkais iš Lietuvos ir užsienio taip pat kuria aplinkos teatro spektaklį „Peripheria“, kuris bus rodomas gegužės 10–11 d. Nemuno saloje ir gegužės 12 d. festivalyje „Grynparkas“ Birštone.

VDU vaidybos studentams praktinės judesio meno ir vaidybos pagrindų laboratorijos užsiėmimus veda režisierius Rolfas Dennemannas ir šokėja Photini Meletiadis. Kartu su savo asistentais aktoriumi Matthiasu Hechtu ir šokėja Rieke Steierl jie studentams parodys post-draminio aplinkos teatro specifikos įtaką sceninio personažo kūrimui. Visi šie menininkai Vokietijoje priklauso kūrybinei asociacijai „ArtScenico“, kuri rengia tarptautinius aplinkos teatro simpoziumus „Off limits“.

Post-draminio aplinkos teatro praktikų Lietuvoje beveik nėra, nors tai viena populiariausių šiuolaikinio teatro krypčių Vakaruose. Šio teatro kūrybiniai metodai skiriasi nuo tradicinės dramos teatro metodinės mokyklos, tačiau remiasi tais pačiais pamatiniais teatro dėsniais. Studentai šių laboratorijų metu turi galimybę susipažinti su kitokiu požiūriu į personažo kūrimą ir kaitą jį veikiančių aplinkybių visumoje.

Remdamiesi laboratorijos užsiėmimais ir lygiagrečiai vykstančiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, Vokietijos menininkai be kita ko siekia sukurti ir aplinkos teatro spektaklį „Peripheria“, kuris bus rodomas gegužės 10–11 d. Kaune, Nemuno saloje, ir gegužės 12 d. Birštone vyksiančiame Tarptautiniame kultūros ir ekologijos festivalyje „Grynparkas“.

„Peripheria“ – tai tarptautinio tarpdisciplininio meno projekto „Embedded in Nature / Įguldyta gamtoje“ dalis. Šiame projekte taip pat dalyvaus VDU Akademinis judesio teatras, VDU Muzikos akademijos orkestro muzikantai, Kauno šokio teatras „Aura“, VDU ir kitų Lietuvos universitetų studentai, menininkai ir studentai iš Prancūzijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos. Kūrybinės dirbtuvės šio projekto sukūrimui tęsis ir po Velykų – iki balandžio 7 d.

Daugiau informacijos

Kviečiame žiūrėti Laimos Penekaitės ir Manuelos Borg fotoreportažą.