Visus mokslo metus – VDU atkūrimo 25-mečio renginiai

Šiais mokslo metais Vytauto Didžiojo universitetas švenčia atkūrimo 25-erių metų sukaktį. Šia proga kviečiame akademinę bendruomenę, miestiečius ir universiteto bičiulius dalyvauti renginių cikle „25 valandos. VDU miesto gatvėse“, kuris tęsis iki pat vasaros ir kvies lankytis tarptautinėse diskusijose, konferencijose, parodose, koncertuose.

1989 m. balandžio 28-ąją Kaune vykusioje tarptautinėje konferencijoje buvo paskelbtas VDU Atkūrimo aktas, kuris atgaivino kūrybą ir laisvę puoselėjančią liberaliausią šalies aukštąją mokyklą. Nuo pat atkūrimo VDU pradėjo vadovautis atvirumo, dialogo ir tolerancijos vertybėmis, rėmėsi Vakarų universitetų patirtimi, studentams suteikė laisvę studijuoti savaip ir galimybę tobulėti kaip asmenybėms.

Renginių ciklą, skirtą universiteto 25-mečiui, įkvėpė aukščiau išvardintų vertybių sankirta su šiuolaikinio gyvenimo ritmais. Įsisukę į darbų bei rutinos verpetą, kartais nerandame laiko stabtelėti, pasinerti į savo mintis, pabūti čia ir dabar. Juk paroje – tik 24 valandos. Tačiau įsivaizduokite, kad dovanojame Jums mažą stebuklą – dar vieną, 25-ąją, valandą. Valandą pabūti kartu, bendrauti ir dalytis idėjomis, dalyvauti intelektualiai stimuliuojančiuose pokalbiuose, pasimėgauti įkvepiančiais meno kūriniais ir – svarbiausia – skirti laiko sau.

Visus mokslo metus, nuo rudens iki vasaros, VDU organizuos tarptautinius, kultūrinius, ne tik akademikams, bet ir visai visuomenei aktualius renginius: tarptautinius seminarus, konferencijas, užsienio menininkų parodas, performansus, muzikinius pasirodymus, tradicinį džiazo festivalį „VDU jazz jungtys“, „Medijų meno dienas“ ir kt.

Renginiuose dalyvauti kviečiami ne tik universiteto bendruomenės nariai, bet ir visi, kurių viduje rusena polėkis gyventi ir kurti. VDU – atviras visiems, ir jame gimusios idėjos nelieka įkalintos tarp universiteto sienų.

Išsamesnė informacija apie visus universiteto atkūrimo 25-erių metų sukakčiai skirtus renginius skelbiama universiteto tinklalapyje adresu www.vdu.lt/25.

„25 valandos. VDU miesto gatvėse“ renginių programa